ثبت نام / ورود

مقالات برندها تماس با ما درباره ما

فیلتر کابین لکسوس

خرید فیلتر کابین لکسوس؛ لوازمی که در هر بار سرویس باید تعویض شود

لکسوس برند لوکس تویوتا است که برای رفاه سرنشینان، در این خودرو از فیلتر کابین استفاده شده است. فیلتر کابین در مسیر تهویه هوای داخل خودرو قرار دارد و باعث افزایش کیفیت هوای ورودی می‌شود. توجه داشته باشید که برای تعویض این فیلتر، حتما باید فیلتر کابین لکسوس مخصوص خودروی خود را تهیه کنید. نکته دیگری که باید در این باره به آن توجه داشته باشید این است که فیلتر کابین در صورت خرابی منجر به بروز علائمی می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به کاهش پرتاب باد کولر و افزایش نسبی مصرف سوخت اشاره کرد.

 

آیا باید فیلتر کولر لکسوس در کارکردهای مشخص تعویض کرد؟

لکسوس را می‌توان در لیست باکیفیت‌ترین برندهای خودروسازی جهان قرار دارد. از این رو، بسیاری صاحبان این خودروها با خود تصور می‌کنند که خودروی آن‌ها نیازی به تعویض فیلتر کابین ندارد و این لوازم مصرفی می‌تواند به صورت دائمی در خودرو استفاده شود. اما واقعیت این است که فیلتر کابین همان‌طور که گفته شد، در دسته‌بندی لوازم مصرفی قرار می‌گیرد و به همین خاطر، باید در کارکردهای مشخصی این قطعه را تعویض کنید.

طول عمر فیلتر کابین لکسوس بستگی به شرایط آب و هوایی شما دارد. در صورتی که در محیطی زندگی کنید که آلودگی هوای زیادی در آن جریان داشته باشد، طول عمر مفید کولر گازی شما هم کاهش پیدا می‌کند. به عنوان مثال، اگر در محیط زندگی شما ریزگردهای زیادی وجود داشته باشند، با روشن شدن تهویه، این ریزگردها به داخل فیلتر کابین کشیده می‌شوند. حال تصور کنید که آب و هوای محیط زندگی شما کثیف نباشد. در نتیجه، فیلتر کابین خودروی شما هم مدت زمان بیشتری را کار خواهد کرد. به همین خاطر، نمی‌توان مدت زمان کارکرد دقیقی را برای فیلتر کابین لکسوس بیان کرد.

 

فیلتر اتاق لکسوس یه لوازم مصرفی است که باید بعد از پایان عمر آن را تعویض کنید. با این حال، برخی از مراکز تعویض روغنی، این لوازم مصرفی را با کمک فشار باد تمیز می‌کنند و به ظاهر فیلتر خودروی شما تمیز می‌شود. اما واقعیت این است که فیلتر علاوه بر ذرات ریز و درشت، باکتری‌ها را هم جذب می‌کند که این باکتری‌ها با باد پاک نمی‌شوند. به همین خاطر، باید حتما فیلتر کولر لکسوس خود را بعد از به پایان رسیدن عمر مفید آن تعویض کنید.

تقریبا در تمام محصولات لکسوس از فیلتر اتاق لکسوس استفاده شده است که از جمله برخی از این مدل‌ها می‌توان به لیست زیر اشاره کرد:

  • RX350
  • LS
  • NX
  • LX570

نشانه‌های خرابی فیلتر اتاق لکسوس

نشانه‌های مختلفی وجود دارند که در کنار هم باعث می‌شوند تا متوجه شوید فیلتر اتاق لکسوس خودروی شما خراب شده و نیاز به تعویض پیدا کرده است. از جمله این نشانه‌ها می‌توان به افزایش نسبی مصرف سوخت، کاهش سرمای کولر و کاهش میزان پرتاب باد کولر اشاره کرد. همچنین در مواقعی هم مشاهده شده است که در صورت پارگی فیلتر، ذرات گرد و غبار به داخل کابین راه پیدا کرده‌اند.

کاهش پرتاب باد؛ مهم‌ترین نشانه برای پایان عمر فیلتر کابین

یکی از نشانه‌هایی که باعث می‌شود تا متوجه پایان عمر فیلتر کابین لکسوس خود شوید، کاهش میزان پرتاب باد است. به این معنی که شما کولر خودروی خود را روشن می‌کنید و متوجه می‌شوید که میزان پرتاب باد سیستم تهویه مانند قبل نیست. همین می‌تواند یک نشانه برای برای این باشد که عمر فیلتر کابین خودروی شما به پایان رسیده است.

کاهش پرتاب باد به این دلیل رخ می‌دهد که فیلتر کولر لکسوس شما تا حداکثر میزان ظرفیت مجاز خود ذرات کثیف را جذب کرده است. به همین خاطر، هوای ورودی نمی‌تواند منافذ بازی را پیدا و از آن‌ها عبور کند. از این رو، پرتاب باد خودروی شما کم می‌شود.

کاهش سرمای کولر؛ یکی از علائم کثیف بودن فیلتر کابین

در صورتی که فیلتر اتاق لکسوس کثیف باشد، سیستم تهویه خودروی شما سرمای کافی را هم نخواهد داشت. به این صورت که هوای سرد نمی‌تواند به راحتی از منافذ فیلتر کابین عبور کند و با توجه به گرمای موتور، سردی خود را از دست می‌دهد. در نتیجه، سرمای کولر هم مانند قبل نخواهد بود.

 

افزایش نسبی میزان مصرف سوخت

کثیفی و خرابی فیلتر کولر لکسوس باعث افزایش نسبی میزان مصرف سوخت هم می‌شود. این اتفاق به این دلیل رخ می‌دهد که خودروی شما نمی‌تواند پرتاب باد و سرمای مناسبی داشته باشد. به همین خاطر، برای ایجاد شرایط مطلوب سرما و فشار باد کولر را بیشتر می‌کنید که منجر به افزایش میزان مصرف سوخت می‌شود. به همین خاطر است که می‌گوییم کثیفی فیلتر کولر لکسوس باعث افزایش میزان مصرف سوخت هم می‌شود.

مزایای خرید فیلتر اتاق اصلی لکسوس

همان‌طور که استفاده از فیلتر کابین کثیف معایبی دارد، استفاده از فیلتر اتاق اصلی لکسوس هم مزایای خاص خود را دارد. به عنوان مثال، با استفاده از فیلتر اتاق اصلی لکسوس میزان پرتاب باد کولر و سرمای آن در خودروی شما چندین برابر می‌شود.

یکی دیگر از مزایای استفاده از فیلتر کابین نو و اصلی لکسوس، کاهش مصرف سوخت است. به لطف وجود کامپیوتر سفری، به راحتی می‌توانید میزان مصرف سوخت خودروی خود را پیش و بعد از تعویض فیلتر اتاق لکسوس مشاهده کنید.

نکاتی درباره خرید فیلتر کابین لکسوس اورجینال

اگر قصد خرید فیلتر اتاق لکسوس را دارید، بد نیست بدانید که در این میان نکاتی وجود دارند که برای خرید این لوازم مصرفی حتما باید به آن‌ها توجه داشته باشید. یکی از این نکات، اصلی بودن برند است. برندهای مختلفی وجود دارند که انواع فیلتر کولر لکسوس را تولید و به بازار عرضه می‌کنند.

 

گران‌تر بودن فیلتر کابین لکسوس اصلی و همین‌طور تنوع برندهای مختلف در بازار باعث شده است که بسیاری از افرادی که قصد خرید این لوازم مصرفی را دارند، کمی درباره خرید نمونه اورجینال شک داشته باشند. در پاسخ به این افراد باید بگوییم که فیلتر کابین‌های اصلی بازدهی چند برابر بهتری را نسبت به فیلتر کابین‌های تقلبی دارند. فیلتر کابین‌های تقلبی می‌توانند در مواقعی باعث کاهش پرتاب باد حتی نسبت به فیلتر کثیف شوند و در نتیجه، مصرف سوخت را هم افزایش دهند.

یکی دیگر از نکاتی که درباره خرید فیلتر کولر لکسوس باید به آن توجه داشته باشید، نوع خودرو است. هر خودرو، فیلتر کابین مخصوص به خود را دارد. همچین به دلیل مهندسی‌های متفاوت، ممکن است که علاوه بر ابعاد، حتی طراحی این فیلترها هم با هم متفاوت باشند. تمام این موارد دست به دست هم داده‌اند تا بخواهید در لکسوس خود تنها از فیلتر کابین‌های مخصوص مدل ماشین استفاده کنید.

چگونگی تعویض فیلتر اتاق لکسوس

ممکن است در مواقعی قصد داشته باشید تا خودتان فیلتر کولر لکسوس خود را تعویض کنید. در این صورت باید بگوییم که فیلتر اتاق هر ماشین در جای مخصوص خود تعبیه شده که در دفترچه راهنمای هر خودرو به این موضوع اشاره شده است. اما در تقریبا بیش از 95 درصد خودروها، فیلتر اتاق در بخش داخلی ماشین و پشت درب داشبورد قرار دارد.

برای دسترسی به فیلتر اتاق لکسوس، باید درب داشبورد را باز کنید و به آرامی درب داشبورد را با کشیدن بالا، از داخل داشبورد خارج کنید. با این کار، به محفظه پشت داشبورد دسترسی پیدا می‌کنید که در این محفظه یک بخش کشویی وجود دارد. با بیرون کشیدن این کشو، فیلتر کابین لکسوس خود را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که فیلتر کابین خودروی شما در داخل کشو قرار دارد و باید به آرامی آن را از جای خود خارج کنید که به قاب کشو آسیبی وارد نشود.

قیمت فیلتر کابین لکسوس

با توجه به اینکه لکسوس مدل‌های مختلفی دارد و هر فیلتر هم دارای سبک طراحی و ابعاد خاص خود است و همین‌طور به دلیل وارداتی بودن فیلترهای اورجینال و نوسانات ارزی، قیمت دقیقی را نمی‌توانیم برای فیلتر کابین لکسوس بیان کنیم. با این حال، شما می‌توانید با تماس با کارشناسان مجموعه بافیلتر، از قیمت روزانه فیلتر کولر لکسوس مطلع شوید.

 

مزایای خرید فیلتر کولر لکسوس از بافیلتر

ما در فروشگاه بافیلتر به دلیل ارائه خدمات متنوع توانسته‌ایم خود را به عنوان بزرگ‌ترین تامین‌کننده آنلاین لوازم یدکی اورجینال معرفی کنیم. یکی از مزایای خرید مجموعه ما، ارائه محصولات اصلی و اورجینال است. در واقع ما همواره تلاش می‌کنیم تا لوازم اصلی تویوتا، لکسوس و برندهای دیگر را برای فروش موجود کنیم و شما با خرید از بافیلتر، متوجه کیفیت بالای محصولات ما خواهید شد.

همچنین به عنوان بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین لوازم یدکی، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات درباره موجودی لوازم و قطعات مورد نظر و همین‌طور، سوال درباره چگونگی ثبت سفارش در سایت، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

خرید آسان از بافیلتر را در چهار مرحله آسان می‌توانید انجام دهید:

  1. پیدا کردن فیلتر کولر لکسوس مورد نظر و اضافه کردن آن به سبد خرید
  2. ساخت اکانت و ثبت اطلاعات هویتی و شخصی مانند آدرس و شماره تماس
  3. پرداخت مبلغ سفارش
  4. دریافت بسته در آدرس تعیین شده در بخش حساب کاربری

فروش فیلتر کابین لکسوس در فروشگاه اینترنتی بافیلتر

ما در فروشگاه بافیلتر تلاش می‌کنیم تا انواع فیلتر کابین لکسوس را با قیمتی مناسب و رقابتی نسبت به فروشگاه‌های دیگر ارائه کنیم. لازم به ذکر است که تمام فیلترهای موجود در سایت ما از نوع اصلی و ساخت تویوتا هستند. شما می‌توانید در صورت وجود هرگونه سوال هم با کارشناسان فروشگاه ما تماس بگیرید.

 

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :