ثبت نام / ورود

مقالات برندها تماس با ما درباره ما

لنت عقب تویوتا

لنت عقب تویوتا؛ یکی از مهم‌ترین قطعات مصرفی این خودرو

لنت از جمله مهم‌ترین قطعات مصرفی خودروهای امروزی از برندهای مختلف مانند تویوتا است که هم در سیستم ترمزهای عقب و هم در ترمزهای جلو استفاده می‌‌شود. البته که با توجه به نوع سیستم ترمز، این لنت‌ها از نظر کاربرد و طراحی با هم تفاوت‌هایی دارند. اشاره به این نکته هم خالی از لطف نیست که برندهای مختلفی از جمله خود تویوتا انواع لنت عقب را تولید و به بازار عرضه می‌کنند که توصیه می‌کنیم همیشه نمونه‌های اورجینال را خریداری کنید. چرا که خراب بودن لنت ترمز عقب می‌تواند تاثیرات زیادی در ایمنی خودروی شما بگذارد. به‌عنوان‌مثال، ممکن است در ترمزگیری‌های سنگین، لنت‌ها توانایی نگه داشتن ماشین را نداشته باشند.

 

لنت ترمز عقب تویوتا چه انواعی دارد

زمانی که پای خود را روی پدال ترمز قرار می‌دهد، باید قطعاتی با چرخ‌ها درگیر شوند که بتوانند در عین تحمل گرما و حفظ کردن ظاهر اولیه خود، باعث کاهش سرعت خودرو هم بشوند. این قطعات که از فلز و آزبست ساخته شده‌اند، لنت نام دارند. لنت در چهار چرخ خودرو استفاده می‌شود و هر چرخ هم معمولا به یک جفت (دو عدد) لنت نیاز دارد.

با توجه به اینکه ممکن است در سیستم ترمز عقب خودروها از انواع مختلفی مانند کاسه‌ای و دیسکی استفاده شود، لنت‌هایی هم که برای این سیستم ترمزها در نظر گرفته شده‌اند، با هم تفاوت‌هایی دارند. به‌عنوان‌مثال، لنت‌هایی که در ترمزهای کاسه‌ای وجود دارند، علاوه بر ترمزگیری، وظیفه ترمز  ماشین را هم بر عهده دارند. این در حالی است که در ترمزهای دیسکی، چرخ‌های عقب دارای دو نوع لنت هستند که یکی برای ترمز و دیگری برای ترمزدستی ماشین است.

لنت‌های کاسه‌ای عقب

لنت عقب خودروهای تویوتا که از سیستم کاسه‌ای استفاده می‌کنند، به شکل هلالی است که در هر چرخ باید از یک جفت لنت (دو عدد) استفاده شود. این لنت‌های به صورت مکمل هم در داخل کاسه چرخ قرار می‌گیرند و فرمی تقریبا دایره‌ای شکل را می‌سازند. ترمزهای کاسه‌ای به مراتب قدرت کمتری نسبت به ترمزهای دیسکی دارند و بعد از کمی داغ شدن هم بازدهی اولیه خود را از دست می‌دهند. به طور کلی، این نوع سیستم ترمز دیگر منسوخ شده است و تنها در خودروهای اقتصادی از آن استفاده می‌شود.

 

ترمزهای دیسکی

ترمزهای دیسکی جدیدترین نوع سیستم ترمزهای بازار هستند که در تمام سیستم‌های ترمز جلو به کار می‌روند. در بسیاری از خودروهای امروزی هم در بخش ترمز عقب از سیستم دیسکی استفاده می‌شود. در این سیستم ترمزگیری، در پشت چرخ یک دیسک بزرگ قرار دارد که این دیسک از دو بخش داخلی و خارجی تشکیل شده است. بخش خارجی هم خود به دو بخش پشتی و جلویی تقسیم می‌شوند. برای ترمزگیری، یک قاب و محفظه فلزی که در برخی خودروها به آن کالیپر گفته می‌شود، قرار دارد که لنت‌ها در داخل آن قرار می‌گیرند. یک لنت برای بخش جلویی و دیگری برای بخش پشتی استفاده می‌شود و این دو در کنار هم باعث کاهش سرعت چرخ ماشین می‌شوند.

لنت ترمز عقب تویوتا دیسکی ابعاد بسیار کوچک‌تری نسبت به نمونه کاسه‌ای دارد و همچنین تنها برای ترمزگیری ماشین استفاده می‌شود. برای ترمز دستی هم در پشت چرخ‌های عقب یک کاسه قرار دارد که لنت‌های مخصوص ترمز دستی با ظاهری مشابه لنت‌های کاسه‌ای در داخل آن قرار دارند.

علائم تمام شدن لنت عقب خودروهای تویوتا

نشانه‌های زیادی برای تمام شدن لنت ترمز عقب تویوتا وجود دارند که یکی از آن‌ها، کاهش قدرت ترمزگیری ماشین است. در صورتی که شما هم با این مشکل مواجه شده‌اید و از سلامت لنت‌های جلوی خودروی خود هم اطمینان دارید، این احتمال وجود دارد که لنت عقب تویوتای شما تمام شده باشد. زمانی که لنت عقب ماشین به صورت کامل تمام می‌شود، عمل ترمزگیری در آن چرخ اتفاق نمی‌افتد. اما پیش از رخ دادن چنین موضوعی، موارد دیگری هم برای خودروی شما رخ می‌دهند.

 

برخی از نشانه‌های تمام شدن لنت عقب تویوتا عبارت‌اند از:

  • سوت کشیدن ترمزها
  • صدا دادن چرخ‌ها در حرکت
  • عدم عملکرد ترمز دستی در ترمزهای کاسه‌ای

سوت کشیدن ترمزها

یکی از مهم‌ترین نشانه‌های برای متوجه شدن پایان عمر لنت عقب تویوتا، سوت کشیدن ترمزهای ماشین است. در ابتدا ممکن است این صدا چندان زیاد نباشد و به آن توجه نکنید. اما بعد از مدتی این صدا چند برابر شده و این صدا هم بسیار آزاردهنده می‌شود. توجه داشته باشید که سوت کشیدن لنت‌ها یک نوع هشدار هستند که سازندگان این قطعات مصرفی آن را از عمد به این شکل تولید می‌کنند. چرا که این قطعه مانند فیلترها به راحتی در دسترس قرار ندارد و کمتر کسی هم به صورت دوره‌ای سلامت آن را بررسی می‌کند. از این رو، با سوت کشیدن ممتد لنت متوجه تمام شدن آن می‌شوید.

صدا دادن چرخ‌های ماشین در حین حرکت

یکی دیگر از نشانه‌های تمام شدن لنت ترمز عقب تویوتا، صدا دادن چرخ‌های ماشین حتی در حین حرکت معمولی است. این اتفاق به دلیل کاهش ضخامت و چسبیدن لنت به دیسک اتفاق می‌افتد که باید سریعا لنت را تعویض کنید.

 

عدم عملکرد درست ترمز دستی ماشین در ترمزهای کاسه‌ای

عدم عملکرد صحیح ترمز دستی دلایل مختلفی مانند عدم رگلاژ بودن دارد. اما اگر از رگلاژ بودن ترمز دستی اطمینان دارد، این احتمال وجود دارد که لنت‌های ترمز عقب تمام شده باشند. توجه داشته باشید که این اتفاق بیشتر برای خودروهای با ترمزهای کاسه‌ای رخ می‌دهد و ارتباطی با لنت ترمز چرخ‌های دیسکی ندارد.

مزایای خرید لنت تویوتا اصلی نسبت به تقلبی

خرید لنت اصلی نسبت به تقلبی مزایای بسیار زیادی دارد که مهم‌ترین آن افزایش قدرت ترمز و کاهش خط ترمز ماشین است. در لنت‌های اورجینال از آزبست‌های باکیفیت استفاده می‌شود و در نتیجه، ماشین قدرت بیشتری برای ترمزگیری دارد.

موضع بعدی که در رابطه با لنت عقب تویوتا اصلی و برتری‌های آن نسبت به نمونه‌های تقلبی وجود دارد، میزان طول عمر مفید است. لنت عقب تویوتا اورجینال ممکن است در صورت استفاده اصولی و صحیح بتواند تا بیش از 70 هزار کیلومتر هم عمر داشته باشد. این در حالی است که لنت تقلبی نهایتا بتواند 20 یا 30 هزار کیلومتر عمر کند.

مقایسه لنت تویوتا فابریک با نمونه اورجینال

ممکن است برخی از افرادی که قصد خرید لنت عقب تویوتا را دارند، این سوال را داشته باشند که آیا کیفیت لنت اورجینال با نمونه فابریک متفاوت است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که اگر لنت‌های اورجینال مد نظر شما کاملا اصلی باشند، هیچ تفاوتی با نمونه‌های فابریک کارخانه نخواهند داشت.

 

قیمت لنت عقب تویوتا و عوامل موثر بر آن

بنا به دلایل مختلفی مانند نوسانات ارزی، تنوع برندهای تولید کننده، فروشگاه ارائه دهنده و همین‌طور نوع لنت عقب، قیمت کلی و دقیقی را نمی‌توانیم برای لنت عقب تویوتا بیان کنیم. با این حال، شما می‌توانید با مراجعه به دسته‌بندی مخصوص خودروی خود و پیدا کردن محصول مورد نظر، از قیمت لنت عقب تویوتا مطلع شوید. در صورت وجود هرگونه مشکل هم کارشناسان ما در فروشگاه بافیلتر پاسخگوی شما هستند.

تنوع برندهای تولید کننده لنت ترمز قیمت تویوتا

یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت لنت عقب تویوتا، برند تولید کننده است. برندهای تقلبی محصولات خود را با قیمت پایین‌تری به بازار عرضه می‌کنند. این در حالی است که لنت‌های اورجینال به مراتب قیمت بالاتری نسبت به این قطعات دارند.

نوسانات ارزی

لنت‌های اورجینال تویوتا با نام همین برند تولید و به بازار عرضه می‌شوند. برای دسترسی به این قطعات هم باید آن‌ها را از کشورهای مختلفی مانند امارات وارد ایران کرد. در نتیجه، هرگونه نوسانات ارزی می‌تواند روی قیمت لنت عقب تویوتا تاثیر زیادی داشته باشد.

 فروشگاه ارائه دهنده

بعضی از فروشگاه‌ها به دلیل اصلی بودن اجناس، اقدام به فروش لنت عقب تویوتا اورجینال با قیمت نامتعارف می‌کنند. این در حالی است که یک فروشگاه دیگر هم به دلیل برگزاری جشنواره تخفیفی، لنت اورجینال را با قیمت پایین‌تری عرضه می‌کند و به همین خاطر نمی‌توان مبلغی را به عنوان تعرفه ثابت لنت عقب تویوتا بیان کرد.

دلایل خرید لنت عقب تویوتا از فروشگاه بافیلتر

فروشگاه اینترنتی بافیلتر به دلیل ارائه خدمات متنوع به بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین لوازم یدکی اینترنتی تبدیل شده است. یکی از مزایای خرید از سایت ما، تضمین قیمت می‌باشد. تمام قطعات و لوازم ارائه شده در فروشگاه ما با قیمتی رقابتی عرضه می‌شوند و می‌توانید در صورت تمایل، قیمت‌های فروشگاه ما را با سایت‌های دیگر مقایسه کنید.

 

همچنین شما می‌توانید در چند مرحله ساده، خرید خود را از بافیلتر انجام دهید:

  1. انتخاب لنت ترمز عقب تویوتا مورد نظر
  2. ایجاد حساب کاربری و یا ورود به اکانت
  3. پرداخت هزینه سفارش
  4. دریافت مرسوله در آدرس و زمان تعیین شده

بافیلتر؛ معتبر‌ترین مجموعه فروش لنت تویوتا اصلی

ما در فروشگاه اینترنتی بافیلتر انواع لنت عقب تویوتا را برای خودروهای مختلف از جمله لندکروز، پرادو، کمری، راوفور و کرولا عرضه می‌کنیم. شما می‌توانید در هر ساعتی از شبانه‌روز، سفارش خود را در سایت ما ثبت کنید. ارسال سفارشات هم در اولین فرصت انجام می‌شود. توجه داشته باشید که شما قطعا لوازم درخواستی خود را در بسته‌بندی اصلی و به صورت کاملا آکبند دریافت می‌کنید.

 

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :