ثبت نام / ورود

مقالات برندها تماس با ما درباره ما

ضد یخ

ضد یخ؛ مایعی مهم در رادیاتور خودرو برای فصول گرم و سرد سال

ضد‌ یخ‌ مایعی است که می‌توانید از آن در رادیاتور خودرو برای فصول سرد و گرم استفاده کنید. توجه داشته باشید که ضد‌ یخ‌‌های مختلفی در بازار وجود دارند که برخی از آن‌ها از غلظت کافی برخوردار نیستند و در عین حال قیمت بالایی هم دارند. از این رو، باید همیشه به دنبال خرید باکیفیت‌ترین مایع خنک کننده در بازار باشید. نکته‌ای که درباره این مایع وجود دارد این است که در فصول گرم سال هم باید استفاده شود و به آن ضد جوش هم می‌گویند. به همین خاطر، به هیچ عنوان نباید استفاده از این مایع خنک کننده را دست کم بگیرید.

 

ضد‌ یخ‌ و جلوگیری از یخ زدن آب در فصول سرد

یکی از مهم‌ترین وظایف ضد‌ یخ‌، جلوگیری کردن از یخ زدن مایع رادیاتور در فصول سرد سال است. در واقع، در فصول سرد سال و مخصوصا شب‌های برفی و بارانی، این احتمال وجود دارد که دمای هوا به زیر 4 درجه برسد. آب در این دما دچار انبساط حجمی و در صفر درجه، شروع به یخ زدن می‌کند.

آب علاوه بر رادیاتور، در بلوک موتور ماشین هم وجود دارد. حال تصور کنید که این آب در داخل موتور خودروی شما یخ بزند. در این موقعیت، موتور ماشین به هیچ عنوان توانایی روشن شدن را ندارد و در صورتی هم که آن را استارت بزنید، به قطعات مختلف ماشین آسیب جدی وارد می‌شود. به همین خاطر است که می‌گوییم حتما باید از ضد‌ یخ‌ در خودروی خود استفاده کنید.

ضد یخ ماشین قابلیت ضد جوش هم دارد

یکی از نکاتی که درباره ضد‌ یخ‌ وجود دارد و کمتر کسی به آن توجه می‌کند، قابلیت ضد جوش بودن مایع ضد‌ یخ‌ است. در واقع، به دلیل فرمول شیمیایی مخصوصی که این مایع دارد، در فصول سرد مانع از یخ زدن آب و در فصول گرم مانع از جوش آوردن ماشین می‌شود. همین باعث شده است که این مایع به یکی از مهم‌ترین مایعاتی تبدیل شود که باید در خودرو استفاده کرد. خاصیت ضد جوش بودن برای تمام ضد‌ یخ‌‌ها وجود دارد و به عنوان یک امکان اضافه نیست.

 

هر چندوقت یک بار باید ضد‌ یخ‌ را تعویض کرد؟

شاید این سوال را از خود بپرسید که هر چند وقت یک بار نیاز است که ضد‌ یخ‌ ماشین را تعویض کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که برخی از صاحبان خودروها با خود تصور می‌کنند که تا زمانی که خودروی آن‌ها دارای ضد یخ است، نیازی به تعویض این مایع نیست. اما واقعیت این است که ضد یخ بعد از دو الی سه سال، به کلی بازدهی خود را از دست می‌دهد و باید به صورت کامل آب رادیاتور ماشین را تخلیه و عوض کنید. در این صورت، از رسوب گرفتن رادیاتور ماشین شما هم جلوگیری می‌شود.

چند لیتر ضد یخ برای ماشین کافی است؟

یکی از نکاتی که درباره استفاده از ضد‌ یخ‌ وجود دارد، این است که صاحب ماشین نمی‌داند چه مقدار ضد‌ یخ‌ را باید در خودروی خود استفاده کند. در این موقعیت، باید بگوییم که با توجه به حجم موتور و رادیاتور، مقدار آبی که در رادیاتور هر خودرو وجود دارد، متفاوت است. اما به طور کلی، حدودا 4 الی 5 لیتر آب در رادیاتور خودروها وجود داند. از این مقدار، هرچقدر که شما ضد‌ یخ‌ بیشتری در موتور خود استفاده کنید، آب در دمای پایین‌تری یخ می‌زند و همچنین خاصیت ضد جوش بودن آن هم بیشتر می‌شود.

به طور کلی، حدودا دو لیتر ضد‌ یخ‌ می‌تواند جوابگوی یک خودرو با حجم آب رادیاتور 4 الی 5 لیتری باشد. توجه داشته باشید که در برخی مواقع هم که اگر در یک محیط با آب و هوای متعادل زندگی می‌کنید، ممکن است یک لیتر ضد یخ هم جوابگو باشد.

آب رادیاتور؛ مایعی که باعث عدم ایجاد رسوب می‌شود

آبی که در شلنگ حیاط یا شیر خانه وجود دارد، دارای رسوبات زیادی است که این رسوبات می‌توانند باعث گرفتگی رادیاتور، جنت‌ها و مجراهای داخل موتور شوند. به همین خاطر، باید از آب بدون رسوب در خودروی خود استفاده کنید. برای این منظور، می‌توان از آب مقطر استفاده کرد که قیمت بسیار بالایی دارد و به صرفه نیست. در عین حال، مایعی سبزرنگ هم با نام آب رادیاتور وجود دارد که در عین به صرفه بودن، قیمت بسیار مناسبی هم دارد. ضمنا، به دلیل سبزرنگ بودن می‌توانید به راحتی این مایع را از مایع‌های دیگری مانند مایع شیشه‌شور تشخیص دهید.

 

به دلیل اینکه مایع آب رادیاتور سبزرنگ است، شما می‌توانید به راحتی از بیرون مخزن آب اضافی، سطح آن را مشاهده و در صورت نیاز اضافه کنید. این در حالی است که در صورت استفاده از آب مقطع یا معمولی، این امکان وجود ندارد و با کمک لوازمی مانند نور فلش باید سطح آب را بررسی کنید.

استفاده از آب رادیاتور ماشین و ضد یخ در کنار هم

رسوب گرفتن رادیاتور و موتور بسیار دردسرساز است و برای رفع آن، باید رادیاتور ماشین به صورت کامل باز شده و با کمک سیخ تمیز شود. حتی در مواقعی هم دیده شده که به دلیل کثیفی بیش از حد، صاحب ماشین مجبور به تهیه رادیاتور نو شده است. به همین دلیل، پیشنهاد می‌کنیم که همیشه از ضد‌ یخ‌ و آب رادیاتور در کنار هم استفاده کنید تا به هیچ عنوان رادیاتور ماشین شما دچار مشکل رسوب‌گرفتگی نشود.

قیمت ضد‌ یخ‌

قیمت ضد‌ یخ‌ بستگی به عوامل مختلفی مانند برند تولید کننده، میزان غلظت و مقدار حجم دارد. همچنین برخی ضد‌ یخ‌‌ها هم به صورت آماده و ترکیب شده با آب در بسته‌بندی‌های چهارلیتری فروخته می‌شوند که قیمت آن‌ها بالاتر از ضد‌ یخ‌‌های دیگر است. با این حال، شما می‌توانید برای دریافت قیمت ضد‌ یخ‌ با یکی از کارشناسان فروشگاه ما یعنی بافیلتر تماس بگیرید.

برندهای مختلف تولید کننده ضد یخ

برندهای مختلفی وجود دارند که انواع ضد یخ را تولید و به بازار عرضه می‌کنند. اما در این میان، اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که بسیاری از برندها از مایع غلیظی استفاده نمی‌کنند. به همین خاطر، بهتر است که همیشه غلیظ‌ترین نوع ضد یخ را برای خود انتخاب کنید.

 

از جمله برخی از برندهای تولید کننده ضد یخ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اسپیدی
 • تویوتا
 • ثمن شیمی
 • کاسپین
 • لوبریفنت
 • آیسین

روش تشخیص ضد یخ اصلی

برای اینکه مطمئن باشید که ضد یخ اصلی را خریداری می‌کنید، باید موارد مختلفی را در نظر داشته باشید و بررسی کنید. اولین موضوع، سلامت بسته‌بندی ضد یخ است. ضد یخ اصلی باید کاملا پلمب باشد و همچنین با باز کردن درب آن هم یک پوشش نقره‌ای رنگ آکبند وجود داشته باشد. در غیر این صورت این احتمال وجود دارد که مایع ضد یخی که خریداری می‌کنید، از نوع تقلبی باشد.

 

همچنین ضد یخ‌های اصلی دارای کیفیت چاپ روی برچسب پایینی هستند. به این معنی که حتی ممکن است با دست کشیدن روی برچسب ضد یخ، جوهر نوشته‌های آن روی دسته و برچسب کشیده شوند. در صورت مشاهده چنین موردی، به هیچ عنوان آن مایع را تهیه نکنید.

مزایای خرید ضد یخ از فروشگاه بافیلتر

ما در فروشگاه بافیلتر به دلیل ارائه خدمات متنوع، به بزرگ‌ترین و بهترین تامین کننده لوازم یدکی اورجینال تبدیل شده‌ایم. یکی از وجوه تمایز مجموعه ما نسبت به سایت‌های دیگر، ارائه تضمین بابت اصالت محصول است. به این معنی که در بافیلتر، خبری از محصولات تقلبی نیست و می‌توانید برای کسب اطمینان از این موضوع هم با کارشناسان ما تماس بگیرید.

همچنین ما در فروشگاه بافیلتر امکان ارسال رایگان محصولات را برای سفارش‌های بالای یک میلیون تومان فراهم کرده‌ایم. یعنی اگر مجموعه ارزش محصولات انتخابی شما یا همان سبد خرید، بیشتر از این مقدار باشد، هزینه بسته‌بندی و ارسال کالا را پرداخت نخواهید کرد.

با توجه به تنوع مدل ضد یخ، ممکن است از خود این سوال را بپرسید که کدام نوع ضد یخ مناسب خودروی شما است؟ برای این منظور و دریافت پاسخی مطمئن، کارشناسان مشاوره ما در بافیلتر آماده ارائه خدمات هستند و با یک تماس ساده با این بخش می‌توانید به پاسخ مناسبی برای سوال خود دست پیدا کنید.

 

ضمنا، ما در فروشگاه بافیلتر محصولات خود را با تضمین قیمت ارائه می‌کنیم. تمام ضد‌ یخ‌‌ها و دیگر لوازم و قطعاتی که در فروشگاه ما برای فروش ارائه می‌شوند، دارای قیمتی کاملا رقابتی هستند و می‌توانید برای کسب اطمینان از این موضوع، قیمت ضد‌ یخ‌ مورد نظر را در سایت‌های دیگر مشاهده کنید. همچنین برای دریافت قیمت دقیق و روزانه هم می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ضمنا، خرید از بافیلتر چهار مرحله ساده دارد:

 1. پیدا کردن محصول دلخواه
 2. ایجاد حساب کاربری
 3. پرداخت مبلغ سفارش
 4. دریافت مرسوله در آدرس مورد نظر

فروش ضد‌ یخ‌ ماشین اصلی در بافیلتر

ما در فروشگاه بافیلتر تلاش می‌کنیم تا انواع ضد‌ یخ‌‌ را با قیمتی کاملا مناسب و رقابتی برای فروش ارائه دهیم. ضد‌ یخ‌‌‌ها با توجه به حجم، برند و غلظت در بازه‌های قیمتی مختلفی قرار دارند. همچنین در تمام خودروها هم می‌توانید از ضد‌ یخ‌‌ استفاده کنید. توجه داشته باشید که ضد‌ یخ‌‌ خاصیت ضد جوش هم دارد و در فصول گرم هم باید از آن استفاده کرد تا سیستم خنک‌کننده ماشین شما عملکرد مناسب داشته باشد.

 

تا
تومان
از
تومان
 • مشاهده بر اساس :