ثبت نام / ورود

مقالات برندها تماس با ما درباره ما

لنت جلو

لنت جلو؛ از جمله مهم‌ترین قطعات مصرفی تاثیرگذار در ایمنی خودرو

لنت یکی از مهم‌ترین قطعات مصرفی خودرو است که در کارکردهای مشخص باید آن را تعویض کرد. این قطعه در صورت تمام شدن مشکلات زیادی را ایجاد می‌کند که از جمله آن‌ها می‌توان به عدم ترمزگیری خودرو اشاره کرد. در نظر داشته باشید که هر خودرو لنت مخصوص به خود را دارد و باید حتما نوع مخصوص خودروی خود را تهیه کنید. با توجه به اینکه برندهای مختلفی امروزه انواع لنت جلو را تولید می‌کنند، توصیه می‌کنیم تنها به سراغ برندهای اورجینال و باکیفیت برای خرید لنت خودرو بروید. چرا که لنت‌های تقلبی می‌توانند باعث کاهش قدرت ترمزگیری خودروی شما شوند.

 

لنت جلو ماشین چیست و چند نوع دارد

خودروهای امروزی معمولا در ترمزهای جلو و عقب از سیستم دیسکی استفاده می‌کنند. در ترمزهای دیسکی، پشت چرخ یک دیسک قرار دارد که از دو بخش داخلی و بیرون تشکیل شده است. بخش بیرونی دیسک دارای دو لایه پشتی و جلویی است که لایه جلویی هم دیسک نقره‌ای رنگی است که از پشت رینگ مشاهده می‌کنیم. لنت جلو با سطوح پشتی و بیرونی خارجی دیسک درگیر می‌شود و می‌تواند سرعت خودرو را در صورت نیاز کاهش دهد. در نظر داشته باشید که لنت‌های مخصوص ترمزهای دیسکی از نظر ظاهری و عملکردی تفاوت‌هایی با لنت‌های دیگر مانند کاسه‌ای دارند.

از جمله انواع سیستم ترمز جلو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ترمز مکانیکی
  • تر‌مز‌ دیسکی
  • ترمز کاسه‌ای

 

لنت‌ ترمز جلو ماشین‌های دیسکی برای هر لاستیک از یک جفت تشکیل شده است که این لنت‌ها توسط یک قاب فلزی سر جای خود قرار می‌گیرند. در نظر داشته باشید که لنت ترمز جلو بر اساس اینکه شما چقدر پای خود را روی پدال ترمز قرار می‌دهید، با دیسک درگیر می‌شود. به طوری که در صورت محکم فشار دادن پدال در ترمزهای بدون ABS، چرخ‌های ماشین قفل می‌کنند.

توجه داشته باشید که لنت ترمز خودرو از آزبست تشکیل شده است و این ماده در گذر زمان و درگیر شدن با دیسک ترمز خورده می‌شود. در نتیجه، لنت بازدهی خود را از دست می‌دهد و مجبور به تعویض آن می‌شوید. توجه داشته باشید که لنت ترمز خودرو یک قطعه مصرفی است که باید حتما بعد از پایان عمر مفید، آن را تعویض کنید.

نکته جالب توجه درباره لنت جلو خودرو این است که برخی از مراکز غیرمجاز اقدام به کوبیدن لنت و استفاده دوباره از آن می‌کنند که این لنت‌ها به هیچ عنوان نمی‌توانند بازدهی مناسبی داشته باشند. چرا که به دلیل کیفیت نامناسب، طول خط ترمز خودروی شما افزایش پیدا می‌کند.

طول عمر لنت ترمز خودرو

به طور کلی، میزان طول عمر لنت ترمز جلو بستگی به نحوه رانندگی شما و کیفیت لنت دارد. در صورتی که لنت از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد و شما هم راننده پرسرعتی باشید که دائما با ترمز ماشین درگیر می‌شود، طبیعی است که زود از حالت معمول عمر لنت ترمز خودروی شما به پایان برسد. اما به طور میانگین می‌توان گفت که هر لنت خودرو می‌تواند از 10 هزار الی 30 هزار کیلومتر عمر داشته باشد. البته دیده شده است برخی لنت‌ها در 5 هزار کیلومتر و کمتر و برخی دیگر بعد از 50 هزار کیلومتر نیاز به تعویض پیدا می‌کنند.

 

نشانه‌های تمام شدن لنت جلو خودرو

لنت جلو خودرو در صورت تمام شدن نشانه‌هایی را از خود نشان می‌دهد که از جمله آن‌ها می‌توان به صدا دادن چرخ‌ها در حین ترمزگیری و حرکت عادی و همین‌طور کشیده شدن خودرو به یک سمت در حین ترمزگیری اشاره کرد.

صدا دادن چرخ‌های ماشین در حین ترمزگیری

یکی از نشانه‌ها برای اینکه متوجه شوید طول عمر لنت جلو خودروی شما به پایان رسیده است، صدا دادن چرخ‌ها است. به طور کلی، سبک طراحی لنت‌های امروزی به این صورت است که کارخانه لنت‌ها را به گونه‌ای تولید می‌کند که در صورت تمام شدن و یا نزدیک شدن به پایان عمر مفید، لنت‌ها از خود صدایی شبیه به سوت تولید کنند. این صدا هم در بیشتر مواقع در حین ترمزگیری رخ می‌دهد.

توجه داشته باشید که ممکن است در ابتدا صدای سوت لنت‌ها بسیار کم باشد و متوجه آن نشوید. در ادامه و با ترمزگیری‌های بیشتر، ساییدگی لنت بیشتر می‌شود و از خود صدای بلندتری تولید می‌کند. این صدا تا حدی زیاد شده که گوش‌خراش می‌شود و مجبور به تعویض لنت می‌شوید.

کشیده شدن چرخ‌های ماشین به یک سمت

در صورتی که لنت جلو خودروی شما کاملا تمام شده باشد، ماشین دیگر ترمزگیری مناسبی نخواهد داشت. به‌عنوان‌مثال، ممکن است که در حین ترمزگیری، خودرو به یک سمت کشیده شود. این مشکل معمولا به این دلیل رخ می‌دهد که لنت تمام شده دیگر نمی‌تواند چرخ را نگه دارد.

چسبیدن لنت به دیسک و صدا دادن حتی در حین حرکت

در مواقعی هم ممکن است که لنت ماشین به دلیل تمام و کم شدن ضخامت نتواند آن‌طور که باید بازدهی مناسبی داشته باشد و سر جای خود لق شود. در نتیجه، این امکان هم وجود دارد که به دیسک چرخ بچسبد و حتی در حین حرکت ماشین هم با صدای لنت ترمز مواجه شوید. این صدا ممکن است در ترمزگیری بیشتر شود و بعد از رها کردن ترمزها برای مدتی قطع شود.

 

نکات خرید لنت جلو

اگر قصد خرید لنت جلو را دارید، بد نیست بدانید که برای انجام این کار باید به برخی نکات توجه داشت باشید. در صورت رعایت این نکات می‌توانید لنتی با بالاترین بازدهی و بیشترین میزان طول عمر را خریداری کنید که در عین باکیفیت بودن، قیمت مناسبی هم دارد.

برای خرید لنت ترمز جلو چهار نکته کلیدی وجود دارد:

  1. برند تولیدکننده
  2. کیفیت لنت
  3. نوع مناسب خودرو
  4. قیمت لنت

برند تولید کننده

در بازار برندهای تولید کننده لنت ترمز جلو زیادی وجود دارند که در این میان، کیفیت لنت‌های بسیاری از این برندها بسیار پایین است. مخصوصا برای خودروهای خارجی اعم از تویوتا، بنز، لکسوس و بی ام و توصیه می‌کنیم که حتما به سراغ برندهای اورجینال که گواهی خودروساز را دارند، بروید. چرا که با این کار، لنت‌های بسیار باکیفیتی را خریداری خواهید کرد.

تناسب میان خودرو و لنت

با توجه به اینکه هر خودرو نوع لنت خاص خود را نیاز دارد و هرچه خودرو گران‌تر و بهتر باشد، فناوری ترمز آن هم به مراتب بهتر خواهد بود، طبیعی است که لنت جلو برای این خودرو به مراتب گران‌تر از یک خودروی معمولی است.

 

کیفیت لنت

لنت‌های اورجینال به هیچ عنوان دچار افت کیفیت نمی‌شوند. از این رو، اگر لنت خودروی شما طبق نظر فروشنده اورجینال بود اما زودتر از حالت معمول تمام شد و بازدهی مناسبی هم نداشت، این احتمال وجود دارد که لنت تقلبی را در بسته‌بندی اصلی خریداری کرده باشید. برای این منظور، بهتر است در زمان خرید لنت اقدام به بررسی کیفیت آن و دریافت نظر یک متخصص در این زمینه کنید.

قیمت لنت

درست است که لنت‌های اورجینال از کیفیت بالایی برخوردار و غیرقابل مقایسه با نمونه‌های تقلبی هستند، اما شما باید این لنت‌ها را با قیمت معقول و طبق تعرفه خریداری کنید. برای این منظور، بهتر است که به سراغ سایت‌های قانونی و معتبر مانند بافیلتر بروید.

قیمت لنت جلو در بازار

با توجه به اینکه هر خودرو لنت ترمز جلو مخصوص خود را دارد و برندهای مختلفی هم لنت‌ها را تولید می‌کنند، قیمت لنت جلو را نمی‌توان به صورت کلی و دقیق برای تمام خودروها بیان کرد. طبیعی است که برندهای اورجینال به دلیل وارداتی بودن، قیمت بالاتری داشته باشند و قیمت این قطعه مصرفی برای خودروهای خارجی، به مراتب گران‌تر از نمونه‌های مخصوص خودروهای داخلی باشد. با این حال، شما می‌توانید برای دریافت قیمت لنت جلو مخصوص خودروی خود به صورت دقیق، نام ماشین خود را جست و جو کنید و یا با کارشناسان ما در بافیلتر تماس بگیرید.

دلایل خرید لنت جلو از بافیلتر

ما در فروشگاه اینترنتی بافیلتر تلاش می‌کنیم تا همواره بهترین خدمات را با بالاترین میزان رضایت‌مندی ارائه کنیم. این موضوع در عین فروش محصولات اصلی و با قیمت رقابتی باعث شده است که بافیلتر به محبوب‌ترین فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی تبدیل شود.

همچنین بد نیست بدانید که در مجموعه ما، کارشناسان مشاوره و پشتیبانی وجود دارند که در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل می‌توانید با این افراد تماس بگیرید. لازم به ذکر است که برای تماس با کارشناسان مشاوره و پشتیبانی می‌توانید از دو روش تلفنی و ایمیل اقدام کنید.

 

همچنین بد نیست بدانید که فروشگاه بافیلتر لنت جلو را برای انواع خودروهای خارجی از جمله بنز، بی ام و، تویوتا و لکسوس عرضه می‌کند و می‌توانید در هر ساعتی از شبانه‌روز که تمایل داشتید، سفارش خود را در سایت ثبت کنید.

فروش لنت جلو انواع خودرو در سایت بافیلتر

در فروشگاه بافیلتر انواع لنت جلو اورجینال برای فروش ارائه می‌شود و می‌توانید برای دریافت قیمت لنت جلو با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا وارد دسته‌بندی مخصوص خودروی خود شوید. توجه داشته باشید که تمام سفارشات با بسته‌بندی اورجینال و به صورت کاملا آکبند ارسال خواهند شد. همچنین تمام محصولات موجود در بافیلتر با ارائه ضمانت اصالت کالا عرضه می‌شوند تا خیال شما از بابت کیفیت و اصالت آن‌ها راحت باشد.

 

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :