ثبت نام / ورود

مقالات برندها تماس با ما درباره ما

فیلتر هوا لکسوس

فیلتر هوا لکسوس؛ لوازم مصرفی مهم در خودروهای امروزی

خودروی لکسوس یکی از محبوب‌ترین برندهای جهان است که تولید خودروهای لوکس تویوتا را بر عهده دارد. در تمام محصولات این برند از فیلتر هوا استفاده شده است تا بازدهی موتور در بالاترین حد و استهلاک آن در کمترین میزان ممکن قرار داشته باشد. فیلتر هوا را باید بعد از کارکردهای مشخصی باید تعویض کرد. در غیر این صورت ممکن است ماشین دیگر بازدهی قبل را نداشته باشد و در عین حال مصرف سوخت هم به میزان زیادی افزایش پیدا کند. نکته دیگری که درباره فیلتر هوا لکسوس وجود دارد این است که حتما باید در هر خودرو از فیلتر هوای مخصوص و مناسب آن استفاده شود. در غیر این صورت ممکن است که موتور ماشین آسیب ببیند.

 

هواکش لکسوس چیست و چه کاربردی دارد

موتور لکسوس و یا هر موتور دیگری برای عملکرد صحیح به چند عنصر نیاز دارد که یکی از آن‌ها هوا است. هوایی که وارد موتور می‌شود، باید به صورت کاملا تصفیه شده و تمیز باشد. در غیر این صورت این احتمال وجود دارد که اجزای مختلف آن آسیب ببیند. نکته دیگری هم که درباره هوا وجود دارد این است که جریان هوای ورودی به خودرو باید حتما با فشار مناسبی باشد. در غیر این صورت ممکن است ماشین به اصطلاح خفه کند و نتواند بازدهی مناسبی داشته باشد.

در مسیر هوای ورودی موتور یک فیلتر قرار دارد که می‌تواند در عین عدم کاهش فشار هوا، تمام کثیفی‌ها و جریان گردوغبار را به خود جذب کند. این صافی، فیلتر هوا یا فیلتر هواکش نام دارد و در دسته‌بندی لوازم مصرفی لکسوس قرار می‌گیرد.

 

فیلتر هوا باید بعد از کارکردهای مشخصی تعویض شود و روشی برای تمیز کردن و استفاده مجدد از آن نیست. البته بد نیست بدانید که برخی از افراد برای افزایش راندمان موتور از فیلترهای دائمی و اسپرت استفاده می‌کنند که این فیلترها در صورت استفاده برای بلندمدت می‌توانند آسیب‌های زیادی را به موتور وارد کنند.

فیلتر هوا در داخل موتور قرار دارد و توسط یک لوله به دریچه گاز ماشین متصل می‌شود. البته اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که فیلتر هوا در داخل یک محفظه قرار دارد و این محفظه نباید هیچ‌گونه شکستی داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است عملکرد موتور ماشین و فیلتر هوا با اختلالاتی مواجه شود. همچنین برای استفاده از فیلتر هوا باید حتما به این موضوع هم توجه داشته باشید که فیلتر باید دقیقا سر جای اصلی خود قرار بگیرد. در غیر این صورت ممکن است هوا بدون تصفیه شدن به موتور راه پیدا کند و اجزای داخل آن آسیب ببینند.

نشانه‌های پایان عمر فیلتر هواکش لکسوس

نشانه‌های مختلفی وجود دارند که در کنار هم نشان‌دهنده پایان عمر فیلتر هواکش لکسوس شما می‌شوند. کاهش راندمان موتور، تغییر صدای ماشین، افزایش مصرف سوخت و از بین رفتن سلامت ظاهری از جمله نشانه‌های پایان عمر فیلتر هوا لکسوس هستند.

لازم به ذکر است که این نشانه‌های برای تمام مدل‌های لکسوس از اعم از مدل‌های زیر صادق است:

  • ان ایکس
  • آر ایکس
  • ال ایکس
  • ال اس

کاهش قدرت موتور

اگر قصد خرید فیلتر هوای لکسوس را دارید و مطمئن نیستید که نوبت تعویض فیلتر شده است یا خیر، پیشنهاد می‌کنیم که ابتدا توان کنونی موتور را با قبل مقایسه کنید. اگر احساس می‌کنید که ماشین شما نسبت به قبل کاهش قدرت و شتاب داشته است، این احتمال وجود دارد که فیلتر هوا خراب شده باشد.

 

کاهش قدرت موتور به این صورت است که خودروی شما دیگر نمی‌تواند شتاب‌گیری مناسبی داشته باشد و مجبور می‌شوید که بیشتر پای خود را روی گاز قرار دهید. این اتفاق معمولا به این دلیلی رخ می‌دهد که کثیفی‌ها و گردوغبار منافذ فیلتر هوا را بسته‌اند و از این رو، هوا نمی‌تواند به راحتی از میان منافذ فیلتر عبور کند. در نتیجه فشار آن کمتر می‌شود و موتور نمی‌تواند احتراق را به درستی انجام دهد.

افزایش میزان مصرف سوخت

از جمله دیگر دلایلی که باعث می‌شود تا متوجه به پایان رسیدن عمر فیلتر هوای خودروی خود شوید، افزایش میزان مصرف سوخت است. این موضوع به این دلیل رخ می‌دهد که فیلتر هوا نمی‌تواند به خوبی هوا را عبور دهد و در نتیجه، هوای کمتری وارد محفظه موتور می‌شود. برای جبران این موضوع در حالت دور آرام، ایسیو ماشین دستور گاز دادن را می‌دهد و در حین شتاب‌گیری هم شما برای رسیدن به سرعت و شتاب مطلوب بیشتر پدال گاز را فشار می‌دهید. این باعث می‌شود که مصرف سوخت ماشین تا حد زیادی افزایش پیدا کند.

ظاهر دفرمه

علاوه بر راندمان موتور و افزایش مصرف سوخت، روش‌های دیگری هم برای تشخیص سلامت فیلتر هوا لکسوس وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به سلامت ظاهری اشاره کرد. زمانی که فیلتر هوا لکسوس را تهیه می‌کنید، رنگ آن سفید است و با گذر زمان و جذب کثیفی‌ها به تیره تغییر پیدا می‌کند. حال اگر فیلتر بسیار تیره شده باشد، نشانه این است که باید حتما آن را تعویض کنید.

 

تغییر صدای موتور

یکی دیگر از نشانه‌ها برای پایان عمر مفید فیلتر هوا لکسوس، تغییر صدای موتور مخصوصا در حین شتاب‌گیری است. این موضوع به این دلیل رخ می‌دهد که در حین شتاب‌گیری خودرو نیازمند هوای بیشتری است و به دلیل بسته شدن منافذ، چنین امکانی وجود ندارد. به همین خاطر، موتور تحت فشار قرار می‌گیرد و صدای آن بیشتر شده و یا تغییر می‌کند.

خرید فیلتر هوای لکسوس اصلی را به تقلبی ترجیح دهید

اگر در سایت‌های مختلف برای دریافت قیمت فیلتر هوا لکسوس جست و جو کرده باشید، متوجه می‌شوید که برندهای مختلفی این صافی را تولید و به بازار عرضه می‌کنند. از این رو، ممکن است این سوال مطرح شود که ارزش خرید فیلتر هوای اصلی بیشتر است یا تقلبی؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که درست است که فیلتر هوای اصلی به مراتب قیمت بالاتری نسبت به نمونه تقلبی دارد، اما قطعا به دلیل بازدهی بالاتر، گزینه مقرون به صرفه‌تری خواهد بود.

نحوه تعویض فیلتر هواکش لکسوس

اگر فیلتر هوا لکسوس را خریداری کرده‌اید و قصد تعویض آن را دارید، پیشنهاد می‌کنیم در صورت عدم برخورداری از دانش و مهارت فنی لازم، این کار را به یکی از نمایندگی‌ها و مراکز مجاز بسپارید. در غیر این صورت، باید ابتدا محفظه مخصوص فیلتر هوا را پیدا کنید و پیچ‌های مربوط به آن را باز کنید. در ادامه، نوبت به این می‌رسد که اقدام به قاب روی محفظه را دربیاورید و فیلتر کهنه را از داخل محفظه خارج کنید. سپس باید بعد از جای‌گذاری فیلتر جدید، تمام پیچ‌ها را سر جای خود ببندید.

 

عوامل تاثیرگذار بر قیمت فیلتر هوای لکسوس

عوامل مختلفی می‌توانند روی قیمت فیلتر هوای لکسوس تاثیر بگذارند که از جمله آن‌ها می‌توان برند تولید کننده و نوسانات ارزی اشاره کرد. هر برند، فیلتر لکسوس را با کیفیت متفاوتی تولید می‌کنند و در نتیجه هر فیلتر از هر برندی، قیمت خاص خود را دارد.

نوسانات ارزی از جمله دیگر مواردی است که تاثیر زیادی روی قیمت فیلتر هوا لکسوس می‌گذارد. چرا که فیلترهای اصلی از نوع وارداتی هستند و با افزایش نرخ ارز، قیمت این فیلترها هم به مراتب بیشتر می‌شود. همین موضوع درباره کاهش قیمت ارز هم صادق است.

دریافت قیمت فیلتر هوا لکسوس

با توجه به نوسانات ارزی و دلایل دیگر، نمی‌توانیم قیمت فیلتر هوا لکسوس را به صورت ثابت و دقیقی بیان کنیم. اما ما در فروشگاه بافیلتر این تضمین را می‌دهیم که محصولات ما با کمترین قیمت ممکن فروخته می‌شوند. همچنین شما می‌توانید برای دریافت قیمت دقیق و روزانه فیلتر هوا لکسوس، با کارشناسان ما در فروشگاه بافیلتر تماس بگیرید.

تفاوت قیمت فیلتر هواکش لکسوس اصلی با تقلبی

افرادی که قصد خرید فیلتر هوای لکسوس را دارند، حتما متوجه این موضوع شده‌اند که فیلترهای تقلبی قیمت بسیار مناسب‌تری نسبت به نمونه‌های اصلی دارند. در این باره باید بگوییم که درست است که فیلترهای تقلبی قیمت کمتری دارند، اما بازدهی کمتر و آسیب رساندن به موتور این فیلترها باعث می‌شود که توصیه کنیم فیلترهای اصلی را برای لکسوس خود انتخاب کنید.

مزایای خرید فیلتر هوا لکسوس از بافیلتر

ما در فروشگاه اینترنتی بافیلتر تلاش می‌کنیم تا انواع فیلتر هوا مناسب برای خودروهای لکسوس را با قیمت مناسب عرضه کنیم. این موضوع در کنار ضمانت اصالت محصولات باعث شده است که محبوبیت فروشگاه ما در میان مشتریان دو چندان شود.

 

همچنین فروشگاه بافیلتر امکان ارسال رایگان سفارشات بالای یک میلیون تومان را هم فراهم کرده است. برای این منظور، تنها کافیست که ارزش سبد خرید شما بیشتر از این مقدار باشد و دیگر هزینه‌ای از بابت بسته‌بندی و ارسال پرداخت نمی‌کنید.

در عین حال، در چهار مرحله ساده می‌توانید خرید خود را از فروشگاه ما انجام دهید:

  1. انتخاب فیلتر هوا لکسوس مورد نظر
  2. ایجاد حساب کاربری و یا لاگین در اکانت
  3. پرداخت مبلغ سفارش
  4. دریافت مرسوله در لوکیشن تعیین شده

بافیلتر؛ ارائه دهنده انواع فیلتر هوای لکسوس

ما در فروشگاه بافیلتر تلاش می‌کنیم تا انواع فیلتر هوا لکسوس را با قیمت مناسب و رقابتی برای فروش عرضه کنیم. در نظر داشته باشید که شما می‌توانید در صورت وجود هرگونه سوال در زمینه ثبت سفارش و دریافت راهنمایی از بابت خرید فیلتر مناسب خودروی خود، با کارشناسان مشاوره و پشتیبانی سایت ما تماس بگیرید.

 

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :