ثبت نام / ورود

مقالات برندها تماس با ما درباره ما

لنت جلو لکسوس

لنت جلو لکسوس؛ قطعه‌ای مهم در سیستم ترمزگیری خودرو

یکی از مهم‌ترین قطعات مصرفی هر خودرو، لنت‌های آن است. در خودروی لکسوس هم لنت اهمیت زیادی دارد و در صورت خرابی تاثیر به سزایی در قدرت ترمزگیری خودروی شما می‌گذارد. لنت یک قطعه مصرفی است که در صورت تمام شدن، باید با نمونه نو تعویض شود. با این حال، برخی از نمایندگی‌های غیر مجاز اقدام به تعویض لنت با نمونه‌های کوبیده و استفاده شده می‌کنند. در نظر داشته باشید که برندهای مختلفی انواع لنت جلو لکسوس را تولید می‌کنند و توصیه می‌کنیم که همیشه لنت‌های اصلی و اورجینال را برای خودروی خود تهیه کنید. اشاره به این نکته هم خالی از لطف نیست که استفاده از لنت ترمزهای اصلی تاثیر بسیار مثبتی در قدرت ترمزگیری خودروی شما می‌گذارد.

 

وظیفه لنت لکسس چیست

در بیش از 95 درصد خودروهای لکسوس، در سیستم ترمزگیری جلو از ترمزهای دیسکی معمولی یا خنک‌شونده استفاده می‌شود. لنت‌‌هایی که در این نوع ترمزها مورد استفاده قرار می‌گیرند دارای تفاوت‌هایی نسبت به لنت‌های ترمزهای کاسه‌ای هستند. لنت‌های ترمزهای کاسه‌ای فرمی هلالی‌شکل دارند و با قرار گرفت در سر جای خود، شکلی شبیه به دایره درست می‌کنند. این در حالی است که لنت‌های دیسکی در دو صفحه بیرونی پشت و جلوی دیسک قرار می‌گیرند و ابعاد بسیار کوچک‌تری هم دارند.

زمانی که پای خود را روی ترمز فشار می‌دهید، لنت‌های ترمز از پشت و جلو با دیسک درگیر می‌شوند و ایجاد اصطکاک می‌کنند. این باعث می‌شود که سرعت خودرو کمتر شود. حال هرچقدر که شما پای خودرو را بیشتر روی گاز فشار دهید، این اصطکاک بیشتر شده و دمای دیسک و لنت هم بالاتر می‌رود. توجه داشته باشید که هرچقدر میزان اصطکاک میان لنت و دیسک بیشتر باشد، استهلاک لنت هم افزایش پیدا می‌کند و زودتر تمام می‌شود. به همین خاطر است که افرادی که رانندگی پرسرعتی دارند، زودتر از راننده‌های دیگر مجبور به تعویض لنت لکسس خودروی خود می‌شوند.

 

لنت‌های لکسوس در هر چرخ از یک جفت تشکیل شده‌اند که این لنت‌ها توسط یک محفظه فلزی، حول دیسک ترمز قرار می‌گیرند. یک لنت در بیرون دیسک و صفحه نقره‌ای آن، و دیگری در پشت دیسک قرار دارد. در گذر زمان، این دو لنت هر دو به صورت مساوی دچار خوردگی می‌شوند و باید آن‌ها را تعویض کنید.

در نظر داشته باشید که لنت جلوی دو چرخ جلوی لکسوس را باید به صورت هم‌زمان تعویض کنید. چرا که عدم ضخامت برابر در لنت‌ها باعث می‌شود که خودرو در حین ترمزگیری منحرف شود و کشش به چپ یا راست داشته باشد.

نشانه‌های تمام شدن لنت ترمز لکسوس

موارد مختلفی وجود دارند که در کنار هم به نشانه‌های پایان عمر لنت لکسس تبدیل می‌شوند. ممکن است تمام این نشانه‌ها در کنار هم برای خودروی شما رخ ندهند. از این رو، اگر تنها با یکی از آن‌ها هم مواجه شدید، این احتمال را بدهید که لنت ترمز خودروی شما رو به اتمام است.

از جمله برخی نشانه‌های تمام شدن لنت لکسس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • صدا دادن در حین ترمزگیری
  • افزایش دمای ترمز و ایجاد لرزش در حین ترمزگیری
  • صدا دادن در حین حرکت عادی و تشدید در حین ترمز
  • کشیده شدن خودرو به یک سمت در حین ترمزگیری

صدا دادن خودرو در حین ترمزگیری

از جمله رایج‌ترین نشانه‌هایی که باعث می‌شود تا متوجه شوید عمر مفید لنت لکسس شما رو به پایان است، صدا دادن ترمزها در حین ترمزگیری خودرو است. صدایی که در صورت تمام شدن لنت‌ها آن را می‌شنوید، بسیار شبیه به صوت کشیدن است. این صدا در ابتدا ممکن است چندان شنیده نشود و به آن هم توجه نکنید، اما با بیشتر خورده شدن، شدت این صدا بیشتر می‌شود و به حدی می‌رسد که در حین ترمزگیری، گوش‌های شما و افراد اطراف خودرو اذیت می‌شود.

 

صوت کشیدن لنت یک نوع زنگ هشدار است که تولید کنندگان این قطعات مصرفی به عمد آن را این‌گونه تولید کرده‌اند. این باعث می‌شود که پیش از تمام شدن لنت و از دست رفتن قدرت ترمز چرخ‌ها، متوجه این موضوع شوید و این قطعه مصرفی را تعویض کنید.

افزایش دمای ترمز و دیسک

یکی دیگر از نشانه‌هایی که باعث می‌شود تا متوجه تمام شدن لنت خودروی خود شوید، افزایش سریع دما است. در حالت معمول، ترمزگیری باعث افزایش دمای لنت ماشین می‌شود و این یک موضوع طبیعی است. اما در صورتی که عمر لنت رو به پایان باشد، ضخامت آن کمتر از حد معمولا می‌شود و در نتیجه، حرارت را سریع‌تر جذب می‌کند. زمانی هم که لنت داغ می‌شود، بازدهی اولیه خود را تا حدودی از دست می‌دهد.

صدا دادن چرخ‌ها در حین حرکت

یکی دیگر از نشانه‌های خرابی لنت جلو لکسوس، صدا دادن چرخ‌ها است. در ابتدا ممکن است که در صورت مواجه شدن با چنین مشکلی تصور کنید که بلبرینگ چرخ خودروی شما خراب شده است. این در حالی می‌باشد که این مشکل به دلیل کاهش ضخامت لنت و چسبیدن آن به دیسک چرخ اتفاق می‌افتد. در این صورت، ممکن است با دست زدن به لنت متوجه لق بودن آن در محفظه نگهدارنده شوید.

کشیده شدن خودرو به یک سمت در حین ترمزگیری

در مواقعی که عمر لنت به صورت کامل تمام شده و ترمز از کار افتاده است، در حین ترمزگیری، خودرو به سمتی که ترمز آن عمل می‌کند، کشیده می‌شوند. تمام شدن کامل لنت جلو لکسوس و مواجه شدن با این مشکل تاثیر بسیار زیادی در سیستم ایمنی خودروی شما می‌گذارد.

 

تفاوت لنت لکسوس اصلی با تقلبی

لنت خودروی لکسوس اصلی تفاوت‌های زیادی در ظاهر و همین‌طور عملکرد دارد که یکی از آن‌ها، قدرت ترمزگیری است. در لنت‌های تقلبی از آزبست باکیفیتی استفاده نمی‌شود و در نتیجه لنت جلو لکسوس شما نمی‌تواند قدرت ترمزگیری مناسبی داشته باشد. در واقع، بیان این موضوع به زبان دیگر به این صورت است که خط ترمز خودروی شما افزایش پیدا می‌کند و این در ایمنی آن تاثیر منفی می‌گذارد.

یکی دیگر از تفاوت‌های لنت جلو لکسوس اصلی با تقلبی، طول عمر مفید است. لنت‌های تقلبی به دلیل استفاده از متریال بی‌کیفیت، به مراتب طول عمر کمتری نسبت به لنت‌های اصلی دارند و در نتیجه، باید در فواصل زمانی کوتاه، آن‌ها را تعویض کنید که مقرون به صرفه نیست.

استفاده از لنت‌های نو و اصلی به جای کوبیده شده

موضوع دیگری که درباره خرید لنت جلو لکسوس وجود دارد، این است که برخی از مراکز غیرمجاز اقدام به استفاده از آزبست‌های بی‌کیفیت در لنت‌های استفاده شده می‌کنند و آن را با نام لنت کوبیده شده می‌فروشند. لنت‌های کوبیده شده در اکثر مواقع نمی‌توانند بازدهی یک لنت نو و حتی لنت تقلبی را داشته باشند. به همین خاطر، اگر تصور می‌کنید با خرید لنت لکسس کوبیده شده در هزینه‌های خود صرفه‌جویی می‌کنید، سخت در اشتباه هستید. چرا که این لنت‌ها به شدت ایمنی خودروی شما را کاهش می‌دهند و ممکن است در ترمزگیری‌های سنگین به کلی از بین بروند.

قیمت لنت جلو لکسوس

با توجه به اینکه لنت اورجینال وارداتی است و واردات هم با ارزهای خارجی انجام می‌شود و این ارزها هم دارای نوسان هستند، متاسفانه نمی‌توانیم قیمت لنت جلو لکسوس را به صورت دقیق و ثابت بیان کنیم. توجه داشته باشید که شما می‌توانید با تماس با کارشناسان و یا مراجعه به لنت مخصوص خودروی خود، قیمت لنت جلو لکسوس را مشاهده کنید. در صورت وجود هرگونه سوال هم کارشناسان مشاوره فروشگاه بافیلتر پاسخگوی شما خواهند بود.

 

مزایای خرید لنت جلو لکسوس از بافیلتر

ما در فروشگاه اینترنتی بافیلتر تلاش می‌کنیم تا بهترین انواع لنت جلو لکسوس را برای خودروهای مختلف این برند عرضه کنیم. یکی از مزایای خرید از سایت ما، ارائه محصولات اصلی و اورجینال است. در بافیلتر خبری از قطعات و لوازم تقلبی یا به اصطلاح های‌کپی نیست و تمام محصولات با ضمانت اصالت فروخته می‌شوند. این در کنار ارائه محصولات با قیمت مناسب باعث شده است که فروشگاه ما به عنوان بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین لوازم یدکی اورجینال آنلاین شناخته شود.

یکی دیگر از مزایای خرید از فروشگاه بافیلتر، امکان خرید آسان است:

  1. اضافه کردن محصولات مورد نظر به سبد خرید
  2. ایجاد حساب کاربری و افزودن اطلاعات مورد نیاز مانند شماره تماس
  3. پرداخت هزینه سفارش
  4. دریافت مرسوله در بازه زمانی و آدرس تعیین شده

 

در کنار امکان خرید آسان، بافیلتر سفارشات بالای یک میلیون تومان را هم به صورت رایگان بسته‌بندی و ارسال می‌کند. از این رو، خرید از فروشگاه ما می‌تواند یک خرید کاملا مقرون به صرفه برای شما باشد. اشاره به این نکته هم خالی از لطف نیست که در اولین سفارش خود از سایت ما، تخفیف ویژه‌ای را هم دریافت خواهید کرد.

بافیلتر؛ مرجع فروش انواع لنت جلو لکسوس اورجینال

ما در فروشگاه بافیلتر تلاش می‌کنیم تا انواع لنت جلو لکسوس را با قیمت مناسب به بازار عرضه کنیم. شما می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز که تمایل داشتید، سفارش‌های خود را در سایت ما ثبت کنید. ارسال مرسوله‌ها هم در کوتاه‌ترین زمان کاری ممکن انجام می‌شوند. توجه داشته باشید که تمام محصولات بافیلتر با بسته‌بندی اصلی و به صورت کاملا آکبند ارسال می‌شوند.

 

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :