ثبت نام / ورود

مقالات برندها تماس با ما درباره ما

لنت عقب لکسوس

لنت عقب لکسوس؛ قطعه‌ای مهم که در میزان ایمنی خودرو تاثیر دارد

مانند هر خودروی دیگر، در سیستم ترمز خودروهای لکسوس هم از لنت استفاده می‌شود. لکسوس‌ها معمولا در سیستم ترمزهای جلو و عقب از سیستم دیسکی استفاده می‌کنند. با این حال، دیده شده است که در مواقعی از سیستم کاسه‌ای هم در مدل‌های قدیمی‌تر استفاده شده است. در ترمزهای دیسکی عقب، از دو نوع لنت، یکی برای ترمز و دیگری برای ترمز دستی استفاده می‌شود. در نظر داشته باشید که حتما باید در لکسوس از لنت‌های اورجینال استفاده کنید. چرا که لنت‌های تقلبی تاثیر منفی روی قدرت ترمزگیری و ایمنی خودرو می‌گذارند و این موضوع نه تنها برای راننده، بلکه برای سرنشینان هم بسیار خطرناک است.

 

لنت ترمز عقب لکسوس چیست و چند نوع دارد

لنت همان قطعه مصرفی است که باعث کاهش سرعت چرخ ماشین می‌شود. هر نوع سیستم ترمزگیری، لنت مخصوص به خود را دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به دیسکی و کاسه‌ای اشاره کرد. لنت‌های کاسه‌ای و دیسکی نه تنها از نظر ظاهر، بلکه از نظر نوع کاربرد هم با هم تفاوت دارند.

لنت ترمز ماشین باید به گونه‌ای باشد که بتواند به خوبی از سرعت خودرو کم کند، گرمای زیادی را جذب نکند و به سرعت هم خنک شود. دیسک‌ها و لنت‌هایی که در خودروهای لکسوس استفاده می‌شوند، باید دارای این ویژگی‌ها باشند.

لنت‌های دیسکی

چرخ‌هایی که از سیستم دیسکی استفاده می‌کنند، عملکرد ترمزگیری بهتری نسبت به چرخ‌های کاسه‌ای دارند. در این سیستم یک دیسک چرخ وجود دارد که به رنگ نقره‌ای است از پشت چرخ می‌توانید آن را مشاهده کنید. اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که این دیسک از سه بخش پشتی، میانی و جلویی تشکیل شده است که برای نگه داشتن خودرو، دو عدد لنت با سطوح پشتی و جلویی اصطکاک ایجاد می‌کنند. در نظر داشته باشید که لنت‌های دیسکی از نظر ظاهری به کلی با لنت‌های کاسه تفاوت دارند. این لنت‌ها تنها برای ترمزگیری ماشین استفاده می‌شوند و لنت ترمز دستی بسیار شبیه به لنت کاسه‌ای است و در داخل کاسه چرخ قرار دارد.

 

لنت‌ها  و چرخ‌های کاسه‌ای

لنت‌های کاسه‌ای از جمله قطعات مصرفی چند کاره در خودروهای لکسوس هستند. چرا که لنت‌های کاسه‌ای علاوه بر ترمزگیری خودرو، وظیفه ترمز دستی را هم بر عهده دارند. البته که تقریبا هیچ‌کدام از لکسوس‌های امروزی دیگر از این نوع سیستم ترمز و لنت استفاده نمی‌کنند.

مصرفی بودن لنت ترمز عقب لکسوس

توجه داشته باشید که لنت عقب خودروی لکسوس یک قطعه مصرفی است که باید آن را در کارکردهای مشخص تعویض کنید. اشاره به این نکته هم خالی از لطف نیست که طول عمر لنت ترمز خودروی لکسوس بستگی به مواردی مانند شیوه رانندگی شما و کیفیت لنت دارد. به این معنی که هرچقدر شما رانندگی پرسرعت‌تر و ترمزهای شدید‌تری داشته باشید، لنت‌های خودروی شما هم زودتر از حالت معمول تمام می‌شود. اشاره به این نکته هم خالی از لطف نیست که در لنت‌های بی‌کیفیت از آزبست نامرغوب استفاده می‌شود که این آزبست در عین بازدهی کمتر، سریع‌تر از حالت معمولا خورده می‌شود.

 به طور کلی می‌توان طول عمر مفید لنت عقب لکسوس را از 20 هزار تا 70 هزار کیلومتر برآورد کرد. البته که دیده شده است برخی از افراد مجبور به تعویض لنت در کارکرد کمتر از 5 هزار کیلومتر هم شده‌اند. در مقابل، در برخی خودروها هم لنت ترمز عقب لکسوس در کارکرد بالای 80 هزار کیلومتر تعویض شده است.

نشانه‌های تمام شدن لنت عقب لکسوس

لنت عقب به اندازه لنت جلوی ماشین فشار ترمز را تحمل نمی‌کند و در نتیجه، استهلاک آن هم به مراتب پایین‌تر است. ممکن است در مواقعی، عمر مفید لنت خودروی شما رو به پایان باشد و متوجه این موضوع نشوید. از این رو، باید با نشانه‌های تمام شدن لنت ترمز عقب لکسوس آشنایی داشته باشید.

 

از جمله نشانه‌های تمام شدن لنت عقب لکسوس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سوت کشیدن چرخ‌ها در حین ترمز
  • صدا دادن چرخ‌ها در حرکت
  • کاهش قدرت ترمزگیری خودرو

سوت کشیدن چرخ‌های ماشین در حین حرکت

در لنت‌های عقب دیسکی لکسوس ممکن است که در اثر کاهش ضخامت و به‌هم خوردن تنظیم کالیبر، لنت به دیسک بچسبد و حتی در حرکت معمولی هم در خودروی خود صدای آن را بشنوید. این باعث می‌شود که دمای دیسک به شدت بالا برود و در صورت بالا ماندن دما، این قطعه تاب بردارد. البته ممکن است با ترمزگرفتن، این صدا به صورت موقتی رفع شود.

صدا دادن چرخ‌ها در حین ترمزگیری

در حین ترمزگرفتن با ماشین ممکن است که صداهایی شبیه به سوت را از سمت چرخ‌های عقب بشنوید که این صدا معمولا مربوط به خرابی و تمام شدن لنت عقب ماشین می‌شود. البته شنیدن صدا به معنای اتمام کامل لنت و از کار افتادن ترمز آن بخش نیست. مهندسی لنت‌های دیسکی به این صورت است که در صورت نزدیک شدن به پایان عمر لنت، این قطعات از خود صداهایی تولید کنند که شما متوجه اتمام لنت خودروی خود شوید.

کاهش قدرت ترمزگیری خودرو

زمانی که عمر لنت به پایان می‌رسد و دیگر نمی‌تواند از خود صدایی تولید کند، ترمزگیری هم در آن چرخ ماشین انجام نمی‌شود. در نتیجه، در حین ترمزگیری متوجه کاهش قدرت و افزایش خط ترمز لکسوس خود می‌شوید. بروز چنین موردی بسیار خطرناک است و توصیه می‌کنیم به محض شنیدن صدای لنت، آن را تعویض کنید.

 

مزایای استفاده از لنت لکسوس اصلی نسبت به تقلبی

لنت اصلی خودروی لکسوس نسبت به نمونه تقلبی مزایای زیادی دارد که یکی از آن‌ها طول عمر مفید است. لنت‌های تقلبی به دلیل کیفیت نامناسب آزبست، دچار خوردگی زیادی می‌شوند و در نتیجه، کیلومتر کمتری را کار می‌کنند. به‌عنوان‌مثال، اگر یک لنت اورجینال حدودا 60 هزار کیلومتر عمر مفید داشته باشد، از لنت تقبلی تنها می‌توانید 10 الی 20 هزار کیلومتر استفاده کنید. در نتیجه، این لنت‌ها شاید در ابتدا قیمت پایین‌تری داشته باشند و تصور کنید که در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کرده‌اید، اما در آینده مجبور به تعویض دوباره آن‌ها خواهید شد.

نکته دیگری که درباره استفاده از لنت ترمز عقب لکسوس اورجینال وجود دارد، افزایش قدرت و کاهش خط ترمز است. آزبست نامرغوب نمی‌تواند به خوبی با دیسک درگیر شود و سرعت آن را کم کند. این در حالی است که آزبست اصلی در عین اینکه کمتر خورده می‌شود، بازدهی بالاتری هم دارد.

برخی از لنت‌های بی‌کیفیت، از همان ابتدا شروع به سوت کشیدن می‌کنند. این به دلیل استفاده از متریال نامرغوب است. البته توجه داشته باشید که این صدا ممکن است بعد از چند صد یا چند هزار کیلومتر از بین برود، اما تا آن موقع صدای لنت شما را اذیت خواهد کرد.

نحوه تعویض لنت لکسوس فابریک

توجه داشته باشید که تعویض لنت لکسوس یک فرایند کاملا تخصصی است و حتما باید توسط افراد متخصص انجام شود. نکته‌ای که درباره تعویض لنت عقب برخی از مدل‌های خاص لکسوس وجود دارد این است که بعضی مدل‌ها دارای قفل کالیبر هستند و این قفل باید توسط برنامه مخصوص باز شود. همچنین نحوه باز کردن کالیبرهای لکسوس با خودروهای دیگر تفاوت‌هایی دارد و به همین خاطر، توصیه می‌کنیم برای این منظور، به نمایندگی‌های مجاز این برند مراجعه کنید.

 

قیمت لنت عقب لکسوس و عوامل تاثیرگذار بر آن

بدیهی است که قیمت لنت عقب لکسوس ان ایکس با LX570 یکی نیست. از این رو، نمی‌توانیم به صورت کلی قیمت لنت عقب لکسوس را برای تمام خودروهای این برند اعلام کنید. شما می‌توانید با مراجعه به دسته‌بندی مربوط به خودروی خود، قیمت لنت مخصوص آن را مشاهده کنید. همچنین در صورت وجود هرگونه سوال هم کارشناسان مشاوره و پشتیبانی ما در بافیلتر پاسخگوی شما خواهند بود.

موارد مختلفی می‌توانند در قیمت لنت عقب خودروی لکسوس تاثیر بگذارند که از جمله آن‌ها می‌توان به برند تولید کننده، نوع خودروی مناسب، نوع لنت، نوسانات ارزی و میزان عرضه و تقاضا اشاره کرد. هرکدام از این موارد می‌توانند به نوبه خود باعث بالا رفتن یا پایین آمدن قیمت لنت عقب لکسوس شوند.

دلایل خرید لنت عقب لکسوس از سایت بافیلتر

ما در فروشگاه اینترنتی بافیلتر تلاش می‌کنیم تا انواع لنت اورجینال را برای خودروهای لکسوس ارائه کنیم. توجه داشته باشید که برای رفاه حال شما، در صورتی ارزش سبد خریدتان بیشتر از یک میلیون تومان باشد، هیچ هزینه‌ای از بابت بسته‌بندی و ارسال سفارشات را پرداخت نخواهید کرد.

 

یکی از مزایای دریافت قیمت لنت عقب لکسوس و خرید آن از بافیلتر، ‌تنوع قطعات برای مدل‌های مختلف است که از جمله برخی از این خودروها می‌توان به لیست زیر اشاره کرد:

  1. لکسوس ان ایکس 200 و 300
  2. آر ایکس 350
  3. ال اس
  4. لکسوس ای اس
  5. لکسوس آی اس

بافیلتر؛ مرجع فروش لنت لکسوس اورجینال

فروشگاه بافیلتر به عنوان بزرگ‌ترین لوازم یدکی آنلاین ایرانی شناخته می‌شود و می‌توانید تمام قطعات اورجینال مورد نیاز خود را از سایت ما خریداری کنید. توجه داشته باشید که امکان ثبت سفارش در سایت ما در تمام ساعات شبانه‌روز وجود دارد و ارسال سفارشات هم در کوتاه‌ترین فرصت کاری ممکن انجام می‌شود. در این میان، در صورت وجود هرگونه سوال و نیاز به دریافت خدمات هم می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :