ثبت نام / ورود

مقالات برندها تماس با ما درباره ما

فیلتر گیربکس لکسوس

فیلتر گیربکس لکسو‌س؛ لوازم مصرفی مهم و پرفروش

لکسوس برند لوکس تویوتا است که بیشتر پلتفرم‌ها و موتورهای محصولات آن هم بر پایه خودروهای تویوتا هستند. بیش از 90 درصد محصولات امروزی لکسوس را خودروهایی با گیربکس اتوماتیک تشکیل داده‌اند که تقریبا در تمام آن‌ها از فیلتر گیربکس استفاده شده است. فیلتر گیربکس یک قطعه مصرفی است که روغن واسکازین را تمیز می‌کند و باعث افزایش طول عمر آن و خود گیربکس می‌شود. این فیلتر باید در کارکردهای مشخصی تعویض شود. در غیر این صورت ممکن است آسیب‌های جدی به گیربکس وارد شوند. نکته دیگری که درباره فیلتر گیربکس لکسوس وجود دارد این است که هر خودرو فیلتر گیربکس مخصوص خود را دارد و باید در آن از صافی مناسب استفاده کنید.

 

فیلتر گیربکس چیست و چه کاربردی دارد

گیربکس‌های اتوماتیک به دلیل فناوری بالاتر، حساسیت بیشتری نسبت به کثیفی‌ها و براده‌های آهن دارند. در نتیجه، باید در این جعبه‌دنده‌ها از فیلترهای استفاده شود که این کثیفی‌ها را به خود جذب کنند. برای این منظور، فیلتر گیربکس ساخته شده است و تقریبا در تمام خودروهای با گیربکس اتوماتیک هم استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که فیلتر گیربکس‌ها دارای ابعاد و طراحی‌های متنوعی هستند و هر خودرو فیلتر گیربکس خاص خود را دارد و نمی‌توانید از فیلتر خودروی دیگری در ماشین خود استفاده کنید.

در گذر زمان و با افزایش سن قطعات، استهلاک چرخ‌دنده و اجزای گیربکس هم به مراتب بیشتر می‌شود و ممکن است این قطعات در اثر خوردگی تولید براده کنند. این براده‌ها وارد روغن واسکازین ماشین می‌شوند و می‌توانند در بلندمدت به قطعات گیربکس آسیب جدی وارد کنند.

در صورت استفاده بیش از حد از یک روغن گیربکس و یا استفاده از روغن واسکازین‌های نامناسب، کثیفی‌هایی داخل گیربکس ایجاد می‌شوند که در صورت تجمع و زیاد شدن می‌توانند روغن روانکاری و بازدهی گیربکس تاثیر مستقیم داشته باشند.

 

فیلتر گیربکس در مسیر ورود روغن واسکازین به چرخه روانکاری قطعات قرار دارد و می‌تواند تمام کثیفی‌ها و براده‌های داخل روغن جعبه‌دنده را به خود جذب کند. این فیلتر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در صورت خرابی و یا عدم جذب صحیح کثیفی‌ها می‌تواند مشکلات زیادی را برای گیربکس ایجاد کند.

فیلتر گیربکس معمولا در کف مخزن یا همان سینی جعبه‌دنده قرار دارد و با باز کردن کارتل گیربکس می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید. اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که اگر قصد خرید فیلتر گیربکس لکسوس را دارید، بهتر است حتما به سراغ نمونه‌های اصلی بروید.

در ادامه، لیستی از برخی خودروهای لکسوس که دارای فیلتر گیربکس هستند، وجود دارد:

  • آر ایکس 350
  • ال اس
  • ال ایکس 570

صافی گیربکس لکسو‌س فابریک و زمان تعویض آن

صافی گیربکس‌های فابریک به دلیل برخوردار بودن از کیفیت اصلی و در صورت استفاده شدن از روغن واسکازین اورجینال و استاندارد، بالاترین میزان طول عمر را نسبت به صافی گیربکس‌های دیگر خواهند داشت. این در حالی است که صافی گیربکس‌های متفرقه در عین برخورداری از طول عمر کمتر، بازدهی پایینی هم دارند.

موضوعی که درباره تعویض فیلتر گیربکس لکسوس وجود دارد این است که این فیلتر باید حتما بعد از پایان عمر مفید خود تعویض شود. این در حالی است که بعضی از مراکز غیرمجاز اقدام به شست و شوی این صافی و استفاده دوباره آن می‌کنند. برای این منظور باید در نظر داشته باشید که فیلتر به گونه‌ای طراحی شده است که حتی بعد از شست و شو هم منافذ آن باز نمی‌شوند. حتی شست و شو دادن هم باعث آسیب بیشتر به فیلتر می‌شود و تمام کثیفی‌ها را از خود عبور می‌دهد. در نتیجه ممکن است که گیربکس ماشین به سرعت دچار خرابی‌های سنگین شود.

 

اگر قصد خرید فیلتر گیربکس لکسوس را دارید و نمی‌دانید که در چه کارکردی باید این فیلتر را تعویض کنید، باید بگوییم که بهترین روش برای متوجه شدن این موضوع، مراجعه به دفترچه راهنمای خودرو است. با توجه به مدل خودرو و نوع گیربکس به کار رفته در آن، میزان کارکرد مفید فیلتر گیربکس از 30 الی 40 هزار کیلومتر تا 70 الی 80 هزار کیلومتر متفاوت می‌باشد. حتی در مواقعی هم دیده است که طبق کاتالوگ رسمی یک فیلتر گیربکس می‌تواند بیشتر از 100 هزار کیلومتر عمر داشته باشد. با این حال، پیشنهاد می‌کنیم بعد از 40 هزار کیلومتر و مخصوصا در زمان تعویض روغن واسکازین، سلامت فیلتر گیربکس خود را هم بررسی کنید.

نشانه‌های خرابی صافی گیربکس لکسو‌س اورجینال

در رابطه با صافی گیربکس لکسوس این سوال مطرح می‌شود که "از کجا متوجه شویم طول عمر صافی گیربکس خودروی ما به پایان رسیده است؟". در پاسخ به این سوال باید بگوییم که راهکارها و علائم مختلفی برای این منظور وجود دارند که یکی از آن‌ها بررسی ویژگی‌های ظاهری است.

سلامت ظاهری؛ روشی برای تشخیص سلامت فیلتر گیربکس

یکی از روش‌های برای تشخیص سلامت فیلتر گیربکس، سلامت ظاهری است. برای این منظور، کافیست که فیلتر را باز کنید. با درآوردن فیلتر به راحتی می‌توانید سلامت ظاهری آن را از نظر تغییر شکل و رنگ بررسی کنید. فیلتر دارای منافذی است که روغن واسکازین از آن عبور می‌کند. در صورت کثیفی بیش از حد این امکان وجود دارد که این منافذ بسته شوند. همچنین فیلتر گیربکس با به پایان رسیدن عمر مفید خود، تغییر رنگ می‌دهد و می‌توانید از این موضوع، به راحتی میزان سلامت آن را تشخیص دهید.

به صدا افتادن گیربکس

صافی گیربکس اورجینال در صورت مسدود شدن منافذ باعث کاهش فشار و حجم روغن در میان قطعات می‌شود. در نتیجه، شیر برقی و قطعات دیگر برای تامین فشار مورد نیاز اقدام به کار کردن با فشار بیشتر می‌کنند. به همین خاطر، ممکن است حتی در حالت کارکرد درجای موتور هم متوجه به صدا افتادن گیربکس خودروی خود شوید.

ایجاد خرابی‌هایی در گیربکس مانند تقه زدن

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است در صورت خرابی فیلتر گیربکس با آن مواجه شوید، ایجاد خرابی‌های متعدد در جعبه‌دنده است. در صورتی که فیلتر بیش از حد کثیف شده باشد، روغن به میزان کافی به قطعات نمی‌رسد و استهلاک میان چرخ‌دنده‌ها و اجزای دیگر گیربکس افزایش پیدا می‌کند. همین باعث می‌شود که جعبه‌دنده خودروی شما با مشکلاتی مانند تقه زدن مواجه شود.

 

قیمت فیلتر گیربکس لکسو‌س

تقریبا تمام لکسوس‌ها دارای فیلتر جعبه‌دنده هستند و قیمت این فیلتر هم با توجه به برند تولید کننده و نوع مناسب خودرو تعیین می‌شود. از این رو، اگر قصد دریافت قیمت فیلتر گیربکس لکسوس را دارید، باید بگوییم که نمی‌توانیم قیمت ثابت و دقیقی را برای این لوازم مصرفی بیان کنیم. با این حال، شما می‌توانید برای دریافت قیمت فیلتر گیربکس لکسوس مناسب خودروی خود به صورت روزانه و دقیق، با کارشناسان ما در فروشگاه اینترنتی بافیلتر تماس بگیرید.

نکات خرید فیلتر گیربکس لکسوس

اگر قصد خرید فیلتر گیربکس لکسوس را دارید، نکاتی در این زمینه وجود دارند که پیشنهاد می‌کنیم آن‌ها را در نظر داشته باشید. اولیه نکته این است که برای خرید فیلتر گیربکس لکسوس، حتما باید به سراغ نمونه اصلی این فیلتر بروید. برندهای مختلفی در بازار انواع فیلتر جعبه‌دنده مناسب محصولات لکسوس را تولید می‌کنند و اکیدا توصیه می‌کنیم که فیلترهای اصلی و ساخت تویوتا را برای خودروی خود خریداری کنید. چرا که فیلتر گیربکس‌های تقلبی می‌توانند باعث آسیب رسیدن به گیربکس، روغن واسکازین و همین‌طور پایین آمدن راندمان جعبه‌دنده شوند.

نکته بعدی که درباره خرید فیلتر گیربکس لکسوس اصلی وجود دارد، خرید از سایت‌ها و فروشگاه‌های معتبر است. بسیاری از فروشگاه‌ها اقدام به فروش فیلترهای تقلبی با نام اصلی می‌کنند. از این رو، در صورت خرید یا مراکز نامعتبر، ممکن است که فیلترهای تقلبی را با نام و قیمت اصلی خریداری کنید.

مزایای خرید صافی گیربکس لکسوس اصلی از بافیلتر

بافیلتر به عنوان بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی اورجینال برندهای لکسوس، تویوتا، بنز و بی ام و شناخته می‌شود. خرید انواع فیلتر گیربکس از فروشگاه ما امتیازات زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد که از جمله آن‌ها می‌توان به امکان دریافت خدمات مشاوره خرید اشاره کرد. به این معنی که این امکان را دارید تا در صورت تمایل و وجود هرگونه سوال، با کارشناسان مشاوره یا پشتیبانی فروشگاه ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. این باعث شده است که خرید از بافیلتر به یک خرید جذاب و مطمئن تبدیل شود.

 

همچنین فروشگاه بافیلتر برای رفاه حال مشتریان، امکان خرید از این فروشگاه را در 4 مرحله ساده خلاصه کرده است:

  1. انتخاب فیلتر گیربکس لکسوس مورد نظر
  2. ایجاد حساب کاربری
  3. پرداخت مبلغ سبد خرید
  4. دریافت سفارش در آدرس تعیین شده

فروش صافی گیربکس لکسوس در فروشگاه بافیلتر

ما در فروشگاه اینترنتی بافیلتر تلاش می‌کنیم تا انواع فیلتر گیربکس لکسوس اصلی را با قیمت مناسب و رقابتی عرضه کنیم. شما می‌توانید همین حالا یا در هر ساعتی از شبانه‌روز، سفارش خود را در سایت ما ثبت کنید. ارسال مرسوله‌ها هم در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود. همچنین در صورت وجود هرگونه ابهام و مشکل در حین خرید می‌توانید با کارشناسان فروشگاه ما تماس برقرار کنید.

 

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :