ثبت نام / ورود

مقالات برندها تماس با ما درباره ما

فیلتر هوا تویوتا

فیلتر هوا تویوتا؛ یک لوازم مصرفی مهم در موتور خودرو

موتور برای کار کردن نیاز به مکش هوا و ترکیب آن با سوخت و جرقه دارد. ورود هوای کثیف به داخل موتور باعث رسیدن آسیب جدی به آن می‌شود. از این رو، برای جلوگیری از این موضوع فیلتر هوایی در ابتدای محفظه مکش هوا در نظر گرفته شده است که باعث تصفیه شدن هوا می‌شود. این فیلتر به عنوان یک لوازم مصرفی شناخته می‌شود و در صورت کثیف شدن باید آن را تعویض کنید. فیلتر هوای تویوتا برای هر مدل این خودرو متفاوت است و باید همواره نوع مناسب خودروی خود را خریداری و استفاده کنید. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان نباید فیلتر هوا تویوتا را با تصور افزایش قدرت موتور، حذف کنید.

 

نقش هواکش تویوتا چیست

موتور برای احتراق مناسب نیاز به مکش هوا دارد. این اتفاق از طریق لوله مکشی رخ می‌دهد که مستقیم به دریچه گاز ماشین وصل شده است. در ابتدای این لوله و در داخل یک قاب، فیلتر هواکش قرار دارد که مانع ورود کثیفی‌ها و گردوغبار به داخل موتور شود.

برخی از افرادی که قصد افزایش توان موتور خودروی خود را دارند و در عین حال می‌خواهند که با افزایش توان، صدای موتور هم کمی تغییر کند، به سراغ تعویض فیلتر هوای تویوتا با نمونه‌های اسپرت می‌کنند. این کار در بلندمدت به موتور فشار زیادی وارد می‌کند و باعث خراب شدن آن می‌شود.

توجه داشته باشید که هر خودرو با توجه به طراحی داخل موتور، محفظه فیلتر هوای خاص خود را دارد. در نتیجه، می‌توان گفت که هر خودرو طراحی مخصوص فیلتر هوا را دارد و از این رو، نمی‌توانید از فیلتر هوای تویوتاهای دیگر در ماشین خود استفاده کنید.

 

از جمله تویوتاهایی که مجهز به فیلتر هوا هستند به لیست زیر می‌توان اشاره کرد:

 • آریون
 • کمری
 • کرولا
 • یاریس
 • لندکروز
 • پرادو

تعویض فیلتر هوای تویوتا در سرویس‌های دوره‌ای

هواکش تویوتا یک لوازم مصرفی است که در کارکردهای مشخص و نسبتا پایین باید آن را تعویض کنید. توجه داشته باشید که میزان عمر مفید فیلتر بستگی به کیفیت فیلتر و شرایط آب و هوایی منطقه شما دارد. در مواقعی دیده شده است که مراکز غیرمجاز اقدام به تمیز کردن فیلترهای استفاده شده از طریق آب و باد و استفاده دوباره آن‌ها می‌کنند که این کار باعث آسیب جدید به موتور می‌شود. چرا که با انجام این کار منافذ کاغذ داخل فیلتر به شدت آسیب می‌بینند و کثیفی‌ها را از خود عبور می‌دهند.

البته اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که در مواقعی ممکن است فیلتر هوا چندان کثیف نشده باشد و بتوانید همچنان هم از آن استفاده کنید. در این صورت با کمی باد گرفتن داخل فیلتر می‌توانید آن را تمیز کرده و دوباره استفاده کنید.

به طور کلی، هواکش تویوتا حدودا می‌تواند بین 6 هزار الی 8 هزار کیلومتر عمر مفید داشته باشد. البته که در برخی مواقعی ممکن است این میزان به 10 هزار کیلومتر هم برسد. لازم به ذکر است که بهتر است در هر بار سرویس دوره‌ای خودروی خود، سلامت فیلتر هوا را هم بررسی کنید تا در آینده و کارکردهای بالاتر با مشکل مواجه نشوید.

نشانه‌های کثیفی فیلتر هوا تویوتا

در صورتی که فیلتر هواکش تویوتای شما کثیف شده باشد، اتفاقات زیادی برای خودرو رخ می‌دهد که یکی از آن‌ها کاهش راندمان موتور است. زمانی که این فیلتر کثیف می‌شود، هوا نمی‌تواند به درستی از داخل فیلتر عبور کند و در نتیجه، کاهش فشار هوای ورودی باعث کاهش راندمان موتور و قدرت احتراق می‌شود. از این رو، اگر با این مشکل مواجه شدید، این احتمال وجود دارد که فیلتر هوای خودروی شما گرفته و نیاز به تعویض داشته باشد.

افزایش مصرف سوخت

یکی دیگر از نشانه‌های کثیفی فیلتر هواکش تویوتا، افزایش مصرف سوخت ماشین است. به دلیل اینکه هواکش نمی‌تواند هوای کافی را دریافت کند، موتور در حال کار در دور آرام دستور گاز خوردن بیشتر را به ماشین می‌دهد. در عین حال، شما در حین شتاب‌گیری ممکن است با مشکل کاه شتاب مواجه شوید و برای شتاب‌گیری مطلوب بیشتر گاز بدهید. در نتیجه، مصرف سوخت خودروی شما تا حد نسبتا زیادی افزایش پیدا می‌کند.

 

تغییر صدای موتور

زمانی که فیلتر هواکش تویوتا بیش از حد کثیف شده باشد و اجازه عبور هوای مناسب را ندهد، در حین گاز دادن ممکن است صدای موتور تغییر کند که این ناشی از فشار بیش از حد است. در صورتی که با چنین مشکلی مواجه شدید، پیشنهاد می‌کنیم سریعا فیلتر هوا تویوتا خود را تعویض کنید تا موتور خراب نشود و مجبور به پرداخت هزینه سنگین برای تعمیر نشوید.

عدم وجود سلامت ظاهری

یکی از روش‌های تشخیص پایان عمر فیلتر هوا تویوتا، بررسی سلامت ظاهری است. در صورتی که فیلتر کثیف شده باشد، منافذ و لایه‌های سفیدرنگ آن تیره می‌شوند و همچنین ممکن است که فیلتر تغییر شکل هم داده باشد. در این صورت، بهتر است که فورا فیلتر را با نمونه اصلی و نو جایگزین کنید.

مزایای خرید فیلتر هوا تویوتا اصلی

برندهای مختلفی انواع فیلتر هوا تویوتا را تولید و به بازار عرضه می‌کنند که پیشنهاد می‌کنیم همواره برند اصلی را برای خودروی خود خریداری کنید. چرا که فیلترهای تقلبی طول عمر بسیار پایینی دارند و بعد از مدتی می‌توانند باعث آسیب رسیدن به خودرو هم بشوند.

افزایش بازدهی و راندمان موتور

فیلتر هوا اصلی خودرو تویوتا می‌تواند راندمان موتور را تا حد زیادی افزایش دهد. به این صورت که فیلتر تمام کثیفی‌های داخل هوا را جذب می‌کند و هوا با فشار مناسب و کاملا تصفیه شده به داخل موتور می‌رود. در نتیجه، احتراق به صورت کامل انجام می‌شود و موتور هم بالاترین میزان بازدهی خود را دارد.

کاهش میزان مصرف سوخت

از جمله دیگر مزایای استفاده از فیلتر هوا تویوتا اصلی می‌توان به کاهش مصرف سوخت اشاره کرد. چرا که هوا به میزان کافی و با درصد تمیزی بالایی به موتور می‌رسد و در نتیجه دور در حالتی ثابت و آرام قرار می‌گیرد. همچنین در حین شتاب‌گیری هم دیگر نیازی به فشردن پا روی پدال گاز نخواهید داشت.

 

نکات خرید فیلتر هوای تویوتا

اگر قصد خرید فیلتر هواکش تویوتا اصلی را دارید باید به نکات مختلفی در این زمینه توجه کنید. اولین نکته اصالت برند است. با توجه به اینکه برندهای مختلفی انواع فیلتر هوا تویوتا را تولید و به بازار عرضه می‌کنند، توصیه می‌کنیم برای اینکه خودروی شما بیشترین بازدهی و بالاترین راندمان را داشته باشد، از فیلتر هوای اصلی استفاده کنید. فیلتر هوای اصلی باعث می‌شود که استهلاک موتور تا حد زیادی کاهش پیدا کند.

توجه داشته باشید که بسیاری از سایت‌ها و فروشگاه‌های غیرمجاز اقدام به فروش فیلترهای تقلبی با عنوان فیلترهای اصلی می‌کنند. برای جلوگیری از خرید این‌گونه فیلترها توصیه می‌کنیم که حتما از خدمات سایت‌های معتبر استفاده کنید. برای این منظور و کسب اطلاعات درباره اصالت محصولات می‌توانید با کارشناسان ما در بافیلتر تماس بگیرید.

توجه به قیمت

برخی از سایت‌ها و فروشگاه‌های نامعتبر فیلتر هواهای اصلی تویوتا را با قیمت نامتعارف به بازار عرضه می‌کنند. این در حالی است که نباید چنین اتفاقی رخ بدهد. برای جلوگیری از خرید فیلتر هواکش تویوتا با قیمت نامتعارف پیشنهاد می‌کنیم تنها به سایت‌های معتبر و دارای مجوز مراجعه کنید. چرا که قیمت فیلتر هوای تویوتا به هیچ عنوان نباید بیشتر از تعرفه تعیین شده باشد و در غیر این صورت، فروشگاه مورد نظر تخلف کرده است.

نوع مناسب خودرو؛ تاثیرگذار بر قیمت فیلتر هواکش تویوتا

با توجه به اینکه هر خودرو نوع فیلتر هوای مناسب خود را دارد، باید حتما فیلتر هوایی را برای ماشینتان تهیه کنید که مخصوص آن خودرو ساخته شده باشد. در غیر این صورت، فیلتر بازدهی مناسبی نخواهد داشت و موتور هم با مشکلات زیادی مواجه می‌شود.

 

قیمت فیلتر هوای تویوتا

اگر قصد خرید فیلتر هوا برای خودروی تویوتا دارید، ممکن است با مراجعه به سایت‌های مختلف، قیمت‌ها متفاوتی را مشاهده کرده باشید. ما در فروشگاه بافیلتر انواع فیلتر هواکش تویوتا را با قیمت مناسب عرضه می‌کنیم و می‌توانید برای دریافت قیمت دقیق فیلتر هوا تویوتا مناسب خودروی خود، با کارشناسان مشاوره و پشتیبانی ما تماس بگیرید.

چرا فیلتر هوای تویوتا را از بافیلتر خریداری کنیم

ما در فروشگاه بافیلتر تلاش می‌کنیم تا انواع فیلتر هوا تویوتا را با قیمت مناسب و رقابتی به بازار عرضه کنیم. تضمین قیمت در کنار تضمین اصالت محصولات باعث شده است که فروشگاه ما به عنوان بهترین و بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی اورجینال شناخته شود.

 

 همچنین شما می‌توانید در چهار مرحله ساده خرید خود را از فروشگاه بافیلتر انجام دهید:

 1. انتخاب فیلتر هوای مورد نظر
 2. ایجاد اکانت یا ورود به حساب کاربری
 3. پرداخت مبلغ سفارش
 4. دریافت مرسوله در آدرس تعیین شده

فروش فیلتر هوا تویوتا در فروشگاه اینترنتی بافیلتر

فیلتر هوای تویوتا از جمله لوازم مصرفی مهم خودروهای این برند است که توصیه می‌کنیم همیشه نمونه‌های اورجینال آن را تهیه کنید. ما در فروشگاه بافیلتر این فیلتر را برای محصولات مختلف تویوتا عرضه می‌کنیم و می‌توانید برای دریافت قیمت فیلتر هوای تویوتا با کارشناسان مشاوره و پشتیبانی ما تماس بگیرید. توجه داشته باشید که ارسال سفارشات در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با بسته‌بندی اختصاصی بافیلتر انجام می‌شود.

 

تا
تومان
از
تومان
 • مشاهده بر اساس :