ثبت نام / ورود

مقالات برندها تماس با ما درباره ما

روغن گیربکس cvt تویوتا

روغن گیربکس cvt تویوتا؛ یک روغن گیربکس مخصوص

خودروهای تویوتا دارای گیربکس‌های مختلفی از نوع اتوماتیک AT، دو کلاچه، CVT و انواع دیگر هستند که هرکدام به روغن مخصوص خود نیاز دارند. برای گیربکس‌های CVT، معمولا روغن گیربکس cvt تویوتا پیشنهاد می‌شود. این روغن گیربکس دارای خاصیت گرانروی مناسبی است و می‌تواند گیربکس سی وی تی را به حداکثر بازدهی خود برساند. همچنین به دلیل حساسیت بالای فناوری‌های استفاده شده در گیربکس‌های خودروهای تویوتا، بهتر است که حتما از روغن گیربکس اصلی تویوتا استفاده شود.

 

لزوم تعویض روغن گیربکس سی وی تی در کیلومتر مشخص

برخی از صاحبان خودروها، مخصوصا دارندگان محصولات تویوتا با خود تصور می‌کنند که به دلیل کیفیت بالا و جان‌سخت بودن خودروی خود، نیازی به تعویض روغن گیربکس و حداقل در کیلومتر تعیین شده نیست. در مقابل این نوع طرز تفکر باید بگوییم که به هیچ عنوان چنین موضوعی واقعیت ندارد و باید حتما روغن گیربکس در کیلومتر تعیین شده بازبینی و در صورت نیاز تعویض شود.

نکته‌ای که درباره روغن گیربکس cvt تویوتا وجود دارد این است که این روغن ممکن است بعد از تعمیر گیربکس هم نیاز به تعویض داشته باشد. در بسیاری از مواقع، گیربکس‌های خراب تولید براده آهن می‌کنند که این براده وارد روغن گیربکس می‌شود. در این صورت، باید بعد از تعمیر، این سیال را تعویض کنید.

 

روغن گیربکس هم درست مانند روغن موتور وظیفه جذب کثیفی‌ها را بر عهده دارد. از این رو، بعد از چند هزار کیلومتر کارکرد، اگر روغن گیربکس خودروی خود را مشاهده کنید، متوجه می‌شوید که روغن گیربکس رنگ تیره‌تری را نسبت به قبل دارد. این تیرگی تا حدی ادامه پیدا می‌کند که روغن سیاه شده و به وجود کثیفی‌های زیاد، تبدیل به گریس یا قیر می‌شود. تبدیل شدن به جامد، آخرین مرحله از کثیفی روغن گیربکس cvt تویوتا است که در صورت بروز چنین موضوعی، گیربکس باید برای شست و شوی کامل باز شود که بسیار وقت‌گیر و هزینه‌بر است.

انواع روغن گیربکس تویوتا

خودروهای تویوتا دارای انواع گیربکس‌ها هستند و به واسطه همین موضوع، روغن گیربکس‌های متنوعی هم برای این خودروها وجود دارند. از جمله این روغن‌ها می‌توان به روغن گیربکس cvt و WS تویوتا اشاره کرد که هرکدام مزایای خاص خود را دارند.

روغن گیربکس cvt تویوتا

بسیاری از محصولات تویوتا از گیربکس‌های سی وی تی استفاده می‌کنند. همین موضوع باعث شده است که تویوتا روغن گیربکس‌هایی را متناسب با این جعبه دنده‌ها تولید کند. روغن گیربکس cvt تویوتا مناسب برای تمامی محصولات مجهز به جعبه دنده سی وی تی این برند است.

عملکرد گیربکس سی وی تی و نیاز آن به روغن گیربکس مناسب

عملکرد گیربکس‌های سی وی تی با گیربکس‌های دیگر متفاوت است و همین باعث شده است که این جعبه دنده‌ها روغن گیربکسی را نیاز داشته باشند که بتواند روغن‌کاری را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. لازم به ذکر است که روغن گیربکس‌هایی که در محصولات تویوتا استفاده می‌شوند، باید حتما از نوع اورجینال باشند تا به گیربکس آسیبی نرسد.

 

حلزون‌های دریایی را تصور کنید که لاکی مارپیچ دارند. چنین فناوری در گیربکس‌های سی وی تی وجود دارد و در آن‌ها خبری از دنده نیست. به همین خاطر، باید روغن گیربکسی که در این خودروها استفاده می‌شود، بتواند دمای بالا را به خوبی تحمل کند و غلظت خود را از دست ندهد.

تعویض روغن گیربکس اصلی cvt تویوتا

بسیاری از افرادی که قصد خرید روغن گیربکس تویوتا آن هم از نوع cvt را دارند، با خود تصور می‌کنند که نیازی نیست روغن ترمز اصلی را خریداری کنیم؛ روغن گیربکس تقلبی هم می‌تواند با هزینه کمتر همان بازده را داشته باشد. اما چنین موضوعی به هیچ عنوان صحت ندارد و بهتر است همیشه کیفیت را به قیمت ارجحیت دهید.

روانکاری بهتر در روغن گیربکس سی وی تی اصلی

روغن گیربکس‌های تقلبی نمی‌توانند به خوبی عمل روانکاری را انجام دهند. به این معنی که این سیال به خوبی وارد چرخ‌دنده‌ها نمی‌شود و در نتیجه، اصطکاک میان قطعات بیشتر می‌شود. نهایتا، ممکن است تنها بعد از چند هزار کیلومتر، با خرابی‌های متعدد گیربکس مواجه شوید. حتی در مواقعی هم گزارش شده که مالک مجبور شده است تا گیربکس را به صورت کامل تعویض کند.

کاهش سروصدای گیربکس

در صورتی که در یک گیربکس از روغن مناسبی استفاده نشود، ممکن است در حین شتاب‌گیری و همین‌طور کاهش شتاب، خودروی شما تولید سروصدای اضافی کند. یکی از رایج‌ترین صداهایی هم که در این موقعیت شنیده می‌شود، صدای شبیه به زوزه است. این در حالی است که با استفاده از روغن گیربکس تویوتا اصلی، دیگر چنین مشکلی را نخواهید داشت.

 

افزایش راندمان و شتاب

به دلیل روانکاری مناسب، روغن گیربکس سی وی تی تویوتا می‌تواند باعث افزایش شتاب خودروی شما هم شود. چرا که به دلیل عدم ایجاد اصطکاک اضافی، قطعات و چرخ‌دنده‌ها در تنظیم‌ترین حالت ممکن با هم در ارتباط هستند و این باعث می‌شود که خودروی شما بیشترین بازده ممکن را داشته باشد.

راحت‌تر روشن شدن خودرو در فصول سرد

در فصول سرد، روغن چسبندگی بیشتری از حالت عادی پیدا می‌کند و این باعث می‌شود که اگر بخواهید در فصول سرد خودروی خود را روشن کنید، خودرو زمان بیشتری را برای روشن شدن نیاز داشته باشد. اما روغن گیربکس cvt تویوتا اصلی می‌توان چسبندگی عادی خود را در آب و هوای سرد سال هم حفظ کند و خودرو با کوچک‌ترین استارتی به راحتی روشن شود.

شست و شوی قطعات داخل گیربکس

یک روغن گیربکس اصلی سی وی تی، این توانایی را دارد تا کثیفی‌های داخل پوسته گیربکس و چرخ‌دنده‌ها را به خوبی جذب کند. در ادامه، این کثیفی‌ها وارد فیلتر روغن گیربکس می‌شوند. البته که برخی کثیفی‌ها همچنان در روغن گیربکس می‌مانند و باعث سیاه شدن آن می‌شوند.

 

روغن گیربکس سی وی تی تویوتا مناسب چه خودروهایی است

شاید در ابتدا با خود تصور کنید که به دلیل ذکر شدن نام تویوتا در محصول، روغن گیربکس cvt تویوتا تنها مناسب خودروهای این برند است. اما باید بگوییم که بسیاری از خودروهای برندهای دیگر هم می‌توانند از این روغن گیربکس در محصولات خود استفاده کنند. از جمله این برندها می‌توان به نیسان، لکسوس و بعضا محصولات سوزوکی اشاره کرد.

از جمله خودروهای تویوتا که روغن گیربکس cvt مناسب آن‌ها است، در لیست زیر قرار دارند:

  1. تویوتا کمری
  2. تویوتا سی اچ آر
  3. تویو‌تا کرولا
  4. تویوتا پریوس
  5. تویوتا راو فور

قیمت روغن گیربکس cvt تویوتا

بنا به دلایل مختلفی مانند نوسانات ارزی، نمی‌توان قیمت روغن گیربکس تویوتا را به صورت ثابت و دقیق بیان کرد. با این حال، برای دریافت قیمت این محصول به صورت دقیق و روزانه، کارشناسان ما در مجموعه لوازم یدکی اینترنتی بافیلتر، آماده ارائه خدمات به شما هستند.

نکات خرید روغن گیربکس cvt تویوتا اصلی

اگر قصد خرید روغن گیربکس cvt تویوتا را دارید، بد نیست بدانید که روش‌های وجود دارند که به واسطه آن‌ها می‌توانید روغن گیربکس اصلی را از تقلبی تشخیص دهید. یکی از این روش‌ها، بسته‌بندی محصول است که در نگاه اول با آن مواجه می‌شوید.

تشخیص اصالت از روی بسته‌بندی محصول

یکی از روش‌های تشخیص اصالت روغن گیربکس‌های سی وی تی تویوتا، بسته‌بندی آن‌ها است. روغن گیربکس‌های اصلی باید کاملا پلمب و در بسته‌بندی اصلی قرار داشته باشند. در صورتی که متوجه شدید روغن گیربکس مورد نظر شما پلمب نیست، از خریدن آن صرف نظر کنید.

بررسی داخل قوطی روغن گیربکس

روغن گیربکس‌های تقلبی از پسماند قوطی‌های دیگر تولید می‌شوند. از این رو، ممکن است با نگاه کردن به داخل گیربکس متوجه وجود لوگوهای غیرمرتبط با تویوتا شوید. در این صورت، این اطمینان را به خود بدهید که روغن گیربکس مورد نظر شما تقلبی است.

بررسی کیفیت چاپ نوشته‌ها

نوشته‌های روغن گیربکس تویوتا اصلی با بالاترین کیفیت ممکن چاپ می‌شود. حال تصور کنید روغن گیربکسی را انتخاب کرده‌اید که نوشته‌های روی آن به حدی بی‌کیفیت هستند که حتی امکان خواندن متون هم وجود ندارد. در این موقعیت، این احتمال را بدهید که روغن گیربکس انتخابی شما از نوع تقلبی است.

مزایای خرید از بافیلتر

دلایل مختلفی وجود دارند که باعث شده‌اند تا فروشگاه بافیلتر به عنوان محبوب‌ترین و بهترین فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی شناخته شود. در این مجموعه اگر مجموع سفارشات شما بیشتر از یک میلیون تومان باشد، هزینه ارسال و بسته‌بندی رایگان محاسبه خواهد شد.

 

همچنین در بافیلتر می‌توانید از خدمات مشاوره و پشتیبانی هم استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال، برای کسب اطمینان درباره اصالت کالا و یا مطمئن شدن از بابت مناسب بودن روغن گیربکس برای خودروی شما، کارشناسان ما در این مجموعه آماده ارائه خدمات هستند.

فروش روغن گیربکس cvt تویوتا در فروشگاه بافیلتر

روغن گیربکس سی وی تی تویوتا یکی از محبوب‌ترین و بهترین روغن‌های گیربکس است که می‌توانید برای خودروی خود تهیه کنید. همان‌طور که از نام این روغن مشخص است، بهتر است که از آن در خودروهای با گیربکس CVT استفاده شود. برای خرید این محصول می‌توانید از طریق مجموعه ما یعنی بافیلتر در هر ساعتی از شبانه‌روز اقدام کنید. پس از ثبت سفارش، کالای انتخابی شما در اولین فرصت و با بسته‌بندی اختصاصی بافیلتر به صورت کاملا پلمب و آکبند ارسال خواهد شد.

 

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :