ثبت نام / ورود

مقالات برندها تماس با ما درباره ما

لنت جلو تویوتا

لنت ترمز تویوتا؛ مورد استفاده در تمام خودروهای این برند

لنت ترمز یکی از مهم‌ترین قطعات مصرفی مورد استفاده در تمام خودروهای جهان اعم از تویوتا است. با توجه به نوع سیستم ترمزگیری، شکل و طراحی این لنت‌ها با هم متفاوت است. به این صورت که لنت‌های مخصوص ترمزهای دیسکی به صورت دو تکه کوچک و لنت‌های ترمزهای کاسه‌ای به صورت هلالی دو تکه و بزرگ هستند. لنت‌ها معمولا 10 الی 20 هزار کیلومتر با توجه به نوع رانندگی و نوع لنت عمر مفید دارند. در صورت اتمام لنت هم نشانه‌هایی وجود دارند که این موضوع را به شما اطلاع می‌دهند که یکی از آن‌ها سوت کشیدن چرخ‌ها است. توصیه می‌کنیم برای تعویض لنت، حتما از نمونه‌های اصلی و اورجینال لنت ترمز تویوتا استفاده کنید.

 

لنت تویوتا چیست و چه نقشی در ترمزگیری دارد

سیستم ترمزگیری خودرو از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که یکی از آن‌ها لنت می‌باشد. لنت وظیفه دارد تا سرعت چرخ‌ها را کم کند. در واقع لنت از موادی تشکیل شده است که این مواد در گذر زمان خورده می‌شوند و به اصطلاح لنت تمام می‌شود.

لنت‌ها دارای انواع مختلفی هستند که هرکدام برای نوع خاص سیستم ترمز استفاده می‌شوند. یکی از این انواع، لنت‌های مخصوص ترمزهای دیسکی است. در خودروهای امروزی تویوتا معمولا از سیستم چهارچرخ ترمز دیسکی استفاده می‌شود و لنت‌های ترمز جلو و عقب تقریبا با هم تفاوتی ندارند. لنت‌های ترمز دیسکی در هر چرخ از دو تکه تشکیل شده‌اند که این دو تکه در دو صورت پشت و روی دیسک ترمز قرار می‌گیرند. حال، با فشار دادن پدال ترمز، این دو لنت خودروی تویوتا به دیسک می‌چسبند و با ایجاد اصطکاک باعث کم شدن سرعت چرخ می‌شوند.

در خودروهای چهار چرخ دیسکی، در بخش عقب از دو نوع لنت استفاده می‌شود که یک نوع مربوط به ترمزگیری در حین حرکت و دیگری مربوط به ترمز دستی  می‌باشد. لنتی که مخصوص ترمز دستی است، شباهت زیادی به لنت‌های عقب ترمزهای کاسه‌ای دارد.

 

نوع دیگر سیستم ترمزهای رایج، نوع کاسه‌ای است که در بسیاری از محصولات داخلی از جمله سراتو آپشنال، تیبا، سمند و خودروهای دیگر آن را مشاهده می‌کنیم. این سیستم ترمز از دیسکی قدیمی‌تر است و معمولا هم در سیستم ترمزهای عقب به کار می‌رود. در این سیستم، تنها یک نوع لنت وجود دارد که این لنت هم وظیفه ترمزگیری و هم وظیفه ترمز دستی را بر عهده دارد. لنت ترمز‌های دیسکی دو تکه و هلالی‌شکل هستند که با قرار گرفتن در چرخ، حالت دایره‌ای شکل به خود می‌گیرند. سیستم ترمزهای کاسه‌ای با داغ شدن، بازدهی اولیه خود را از دست می‌دهند و به همین خاطر، دیگر از این سیستم در تویوتاهای جدید استفاده نمی‌شود.  

لنت جلو تویوتا در چه مواقعی باید تعویض شود

میزان عمر مفید لنت به دو موضوع کیفیت آن و نحوه رانندگی شما بستگی دارد. اگر از جمله افرادی هستید که دائما با سرعت بالا رانندگی می‌کنند و ترمزهای نسبتا شدیدی هم می‌گیرند، طبیعی است که لنت ترمز خودروی شما سریع‌تر از حالت معمول تمام شود. همچنین در صورتی هم که لنت ترمز از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد، آزبست آن سریع‌تر از لنت‌های باکیفیت خورده می‌شود و در نتیجه باید آن را تعویض کنید. با این حال، می‌توان گفت که عمر مفید لنت خودروی تویوتا از 10 الی 30 هزار کیلومتر است.

نشانه‌های تمام شدن لنت تویوتا

با توجه به این که لنت یک قطعه بسیار مهم و البته مصرفی است، حتما باید به سلامت و زمان تمام شدن آن توجه داشته باشید. لنت در زمان تمام شدن باعث عدم ترمزگیری چرخ می‌شود و این ایمنی خودروی تویوتا شما را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

 

برخی از نشانه‌های تمام شدن لنت خودروی تویوتا در لیست زیر وجود دارند:

  • ایجاد صدا در زمان ترمزگیری
  • ایجاد صدا در حین حرکت و تشدید در حین ترمزگیری
  • منحرف شدن خودرو در حین ترمزگیری
  • لق شدن لنت در داخل محفظه مخصوص خود
  • ایجاد بو در حین ترمزگیری

تولید صدا در حین ترمزگیری

یکی از رایج‌ترین نشانه‌ها برای اتمام لنت تویوتا، ایجاد صدا در حین ترمزگیری است. به این معنی که لنت ترمز تویوتای شما صدای شبیه به صوت و یا حتی جیغ را در حین ترمزگیری از خود تولید می‌کند. در ابتدا ممکن است که این صدا بسیار کم باشد و اصلا متوجه آن نشوید و یا به صدا توجهی نکنید. اما در صورت عدم توجه این صدا تا حد زیاد می‌شود که در حین ترمزگیری در خیابان، تمام توجه‌ها به سمت شما جلب می‌شود. در صورت مواجه شدن با چنین شرایطی، بهتر است که سریعا برای تعویض لنت ترمز خودروی خود به یکی از مراکز معتبر مراجعه کنید.

 

ایجاد صدا در حین حرکت

لنت خودرو دارای آزبست است و در ابتدا ضخامت زیادی دارد که بعد از مدتی کارکردن، ضخامت لنت کمتر می‌شود. با کم شدن زیاد ضخامت، لنت ممکن است که به دیسک ترمز بچسبد و در حین حرکت، تولید صدای سوت کند. این صدا ممکن است در حین ترمزگیری تشدید شود و بعد از ترمز از بین برود. این به این معنی است که لنت خودروی شما در وضعیت هشدار قرار دارد و باید سریعا آن را تعویض کنید. در نظر داشته باشید که لنت ترمز تویوتا حتما باید توسط مراکز معتبر باز و تعویض شود. چرا که برای تعویض لنت، برخی از مدل، لنت باید توسط دستگاه مخصوص آزاد شود.

لق شدن لنت

اگر به لنت‌های دیسکی توجه کرده باشید، متوجه می‌شوید که لنت خودروی تویوتا در داخل یک فلز محفظه‌ای مانند قرار دارد. حال اگر لنت خودروی شما تمام شده باشد، این احتمال وجود دارد که در جای خود و در داخل این محفظه شروع به لق زدن کند. در این صورت، باید اقدام به تعویض لنت خودروی تویوتا خود کنید.

استشمام بو در حین ترمزگیری‌های نسبتا سبک

طبیعی است که در ترمزگیری‌های سنگین، لنت خودروی تویوتا داغ شود بو از خود تولید کند. اما در صورتی که عمر لنت رو به پایان باشد، ممکن است این بو را حتی در ترمزگیری‌های سبک هم احساس کنید. این اتفاق به این دلیل رخ می‌دهد که ضخامت لنت کم شده است و سریع‌تر از قبل داغ می‌شود.

دلایل استفاده از لنت تویوتا اورجینال

استفاده از لنت تویوتا اورجینال مزایای زیادی نسبت به لنت‌های تقلبی دارد. اولین مزیت، تولید صدا است. لنت‌های تقلبی به دلیل عدم استفاده از متریال باکیفیت باعث می‌شوند که در عین نو بودن لنت، خودروی شما در حین ترمزگیری تولید صدا کند. البته این صدا به اندازه زمان پایان عمر لنت نیست. با این حال، تولید صدا از لنت نو می‌تواند آزاردهنده باشد.

 

افزایش میزان قدرت ترمزگیری و کاهش خط ترمز از جمله دیگر دلایلی است که باید از لنت ترمز تویوتا اورجینال در خودروی خود استفاده کنید. زمانی که لنت از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد، نمی‌تواند اصطکاک لازم را با دیسک برقرار کند و در نتیجه، خط ترمز خودروی شما افزایش پیدا می‌کند. به همین خاطر است که می‌گوییم باید حتما از لنت تویوتا اورجینال در خودروهای خود استفاده کنید.

یکی دیگر از مزایای استفاده لنت ترمز تویوتا اصلی نسبت به تقلبی، طول عمر بیشتر است. لنت‌های تقلبی شاید قیمت کمتری داشته باشند، اما طول عمر آن‌ها هم بسیار کمتر است و باید سریع‌تر لنت‌ها را تعویض کنید. به همین خاطر، خرید لنت ترمز تویوتا اصلی انتخابی مقرون به صرفه خواهد بود.

قیمت لنت جلو تویوتا

به دلیل نوسانات ارزی نمی‌توانیم قیمت لنت جلو تویوتا را به صورت دقیق بیان کنیم. البته که برند تولید کننده هم در تعیین قیمت لنت جلو تویوتا تاثیرگذار است. با این حال، شما می‌توانید برای دریافت قیمت لنت جلو تویوتا اورجینال به صورت دقیق و روزانه، با کارشناسان ما در فروشگاه بافیلتر تماس بگیرید.

چرا برای خرید لنت جلو تویوتا به سراغ بافیلتر برویم

ما در فروشگاه اینترنتی بافیلتر تلاش می‌کنیم تا خدمات خود را به بهترین نحوه به شما ارائه دهیم. تمام محصولات ما اعم از لنت ترمز تویوتا اورجینال هستند و در بسته‌بندی اصلی و آکبند هم به مشتریان تحویل داده می‌شوند. همچنین قیمت لنت جلو تویوتا در مجموعه ما بسیار رقابتی است و می‌توانید قیمت ما را با فروشگاه‌های دیگر مقایسه کنید.

 

یکی دیگر از مزایای خرید از بافیلتر، سهولت انجام این کار است که می‌توانید خرید خود را از سایت ما در چهار مرحله ساده انجام دهید:

  1. انتخاب لنت ترمز مورد نظر و افزودن آن به سبد خرید
  2. ایجاد اکانت و وارد کردن اطلاعات مورد نیاز مانند آدرس و شماره تماس
  3. پرداخت هزینه سفارش به صورت آنلاین
  4. دریافت مرسوله در آدرسی که در اطلاعات اکانت تعیین شده است

خرید لنت تویوتا اصلی از فروشگاه اینترنتی بافیلتر

لنت‌های ترمز از انواع مختلفی تشکیل شده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به دیسکی و کاسه‌ای اشاره کرد. لنت ترمز خودروهای تویوتا معمولا از نوع دیسکی و ترمز دستی است که می‌توانید نمونه اورجینال آن را از فروشگاه ما یعنی بافیلتر تهیه کنید. اشاره به این نکته هم خالی از لطف نیست که سفارشات شما با بسته‌بندی اورجینال و به صورت آکبند ارسال می‌شوند. ثبت سفارش هم در هر ساعتی از شبانه‌روز امکان‌پذیر است و ارسال در کوتاه‌ترین زمان کاری انجام می‌شود.

 

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :