ثبت نام / ورود

مقالات برندها تماس با ما درباره ما

فیلتر گیربکس تویوتا

فیلتر گیربکس تویوتا؛ لوازم مصرفی که کمتر کسی به آن توجه می‌کند

خودروهای تویوتا و معمولا مدل‌های اتوماتیک در بخش جعبه‌دنده خود دارای فیلتری هستند که این فیلتر وظیفه جذب کثیفی‌ها را بر عهده دارد. بسیاری از صاحبان خودروها، اطلاعی از وجود این فیلتر ندارند و همین باعث می‌شود که این فیلتر در گذر زمان جرم بگیرد و بیش از حد کثیف شود، بیش از حد کثیف شدن فیلتر هم منجر به خرابی گیربکس و روغن واسکازین می‌شود. به همین خاطر، همیشه باید به سلامت فیلتر گیربکس خودروی خود توجه داشته باشید. نکته‌ای که درباره صافی گیربکس تویوتا وجود دارد این است که هر خودرو فیلتر گیربکسی با طراحی و ابعاد خاص خود را دارد؛ به همین خاطر، برای تهیه این صافی، حتما باید فیلتری را تهیه کنید که مختص خودروی شما باشد.

 

صافی گیربکس چیست و در چه خودروهایی استفاده می‌شود

صافی گیربکس یکی از مهم‌ترین لوازم مصرفی است که در خودروهای تویوتا مورد استفاده قرار می‌گیرد. درست مانند روغن موتور که وظیفه جذب کثیفی‌های داخل موتور را بر عهده دارد، صافی گیربکس هم وظیفه دارد تا کثیفی‌های داخل جعبه‌دنده را به خود جذب کند. در داخل موتور، روغن موتور ماشین از داخل یک فیلتر با نام فیلتر روغن عبور می‌کند که این کثیفی‌ها جذب آن می‌شوند. همین صافی برای جعبه‌دنده‌های خودروهای تویوتا هم وجود دارد که به آن فیلتر گیربکس یا صافی گیربکس گفته می‌شود.

در طول زمان قطعات داخل گیربکس شروع به خوردگی می‌کنند و این باعث می‌شود که پلیسه‌های تولید شده وارد روغن گیربکس یا همان واسکازین شوند. همچنین ممکن است بنا به دلایل دیگر، کثیفی‌هایی در داخل گیربکس ایجاد شوند که روغن واسکازین این کثیفی‌ها را به خود جذب می‌کند. این باعث می‌شود که روغن گیربکس کثیف شود و در صورتی که لوازم یا قطعه‌ای وجود نداشته باشد که این کثیفی‌ها را جذب کند، روغن پلیسه و اجرام دیگر را به بخش‌های مختلف گیربکس می‌برد و باعث کثیف‌تر شدن آن می‌شود. به همین خاطر، فیلتر گیربکس تویوتا در کیف پوسته جعبه‌دنده قرار دارد تا این کثیفی‌ها را به خود جذب کند.

در ادامه لیستی از خودروهایی که در آن‌ها از فیلتر گیربکس استفاده شده است، قرار دارد:

 • لندکروز
 • راوفور
 • کرولا
 • کمری
 • سی اچ آر
 • یاریس

آیا باید فیلتر گیربکس تویوتا را در کارکردهای مشخص تعویض کرد

به طور کلی، فیلترها در دسته‌بندی لوازم و قطعات مصرفی قرار می‌گیرند و بعد از مدتی کارکرد باید آن‌ها را تعویض کرد. اما نکته‌ای که در این میان وجود دارد این است که طبیعتا طول عمر هر فیلتر با دیگری متفاوت است. به‌عنوان‌مثال، فیلتر کابین را باید در هر دوره سرویس خودرو تعویض کرد. این در حالی است که فیلتر روغن ماشین را در هر دو سرویس یک بار می‌توان تعویض کرد. فیلتر گیربکس تویوتا به مراتب طول عمر بالاتری نسبت به دیگر صافی‌های به کار رفته در خودرو دارد. البته اشاره به این نکته هم خالی از لطف نیست که این فیلتر به مراتب قیمت بالاتر و حتی چند برابری هم نسبت به فیلترهای دیگر دارد.

 

بسیاری از مراکز تعمیرگاهی و تعویض روغنی تصور می‌کنند که با باد گرفتن و شست و شو دادن فیلتر گیربکس، دوباره می‌توان از آن استفاده کرد. در جواب این افراد باید بگوییم که فیلتر یک لوازم مصرفی است و به دلیل همین سبک طراحی، با هیچ‌گونه مواد شست و شویی نمی‌توان به صورت کامل آن را تمیز کرد.

برای اطلاع از مدت زمان دقیق تعویض صافی گیربکس تویوتا باید به موارد مختلفی مانند دفترچه راهنمای خودرو و همین‌طور برند تولید کننده فیلتر توجه داشته باشید. چرا که هرچقدر که فیلتر گیربکس خریداری شده شما از کیفیت پایین‌تری برخوردار باشد، طول عمر آن هم به مراتب کاهش پیدا می‌کند. به همین خاطر توصیه می‌کنیم که همیشه به دنبال خرید فیلتر گیربکس تویوتا اصلی باشید. البته میزان کارکرد مفید فیلتر را هم می‌توانید از روی دفترچه راهنمای خودروی خود مطالعه کنید. به طور کلی، بهتر است که فیلتر گیربکس تویوتا را در هر 20 هزار کیلومتر و با تعویض روغن گیربکس تعویض کنید.

علائم خرابی فیلتر گیربکس خودروهای تویوتا

نشانه‌های مختلفی وجود دارند که در کنار هم می‌توانند به علائمی برای خرابی صافی گیربکس تویوتای شما تبدیل شوند. یکی از این نشانه‌ها، کیپ شدن فیلتر روغن است. به این معنی که وقتی این فیلتر را از جای خود خارج می‌کنید، متوجه می‌شوید که منافذ فیلتر کاملا کیپ شده‌اند.

نشانه بعدی برای خرابی صافی گیربکس تویوتا، ساییدگی قطعات داخل گیربکس است. این به این معنی است که روغن نمی‌تواند به خوبی از فیلتر عبور کرده و به قطعات داخل گیربکس برسد. در نتیجه، اصطکاک و در نهایت استهلاک این قطعات افزایش پیدا می‌کند.

 

صافی گیربکس تویوتا وظیفه دارد تا پلیسه‌های تولیدی قطعات داخل جعبه‌دنده را به خود جذب کند. حال اگر روی قطعات پلیسه مشاهده کردید، به این معنی می‌باشد که فیلتر پر شده است و دیگر بازدهی اولیه را ندارد. به همین خاطر، باید آن را تعویض کرد.

نکته دیگری که درباره خرابی فیلتر روغن گیربکس تویوتا وجود دارد این است که است که فیلتر باید کثیفی‌های داخل روغن را به خود جذب کند. با این کار، روغن دوباره رنگ شفاف اولیه خود را پیدا می‌کند. حال اگر رنگ روغن واسکازین تویوتای شما تیره شده بود، به این معنی می‌باشد که به احتمال زیاد، فیلتر گیربکس خودروی شما پر شده است و نیاز به تعویض دارد.

مزایای خرید فیلتر گیربکس تویوتا اصلی

برندهای متفرقه زیادی انواع فیلتر گیربکس تویوتا را تولید و با قیمت بسیار پایین‌تر نسبت به نمونه اصلی به بازار عرضه می‌کنند. همین باعث شده است که از خود این سوال را بپرسید که "آیا با توجه به قیمت پایین‌تر، خرید فیلتر گیربکس غیراصلی تویوتا به صرفه است؟". در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شاید در ابتدا این تصور را داشته باشید که با خرید یک فیلتر ارزان‌تر، در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کرده‌اید، اما باید بگوییم که همین فیلتر نامرغوب ممکن است باعث شود که در گذر زمان، جعبه‌دنده خودروی شما با مشکلات متعددی مواجه شود که یکی از آن‌ها تقه زدن است. ضمنا فیلتر گیربکس غیراصلی، طول عمر مفید بسیار کمتری نسبت به صافی گیربکس اورجینال دارد و همین باعث می‌شود که بخواهید به سراغ خرید فیلتر گیربکس تویوتا اصلی بروید.

در صورتی که روانکاری در گیربکس به درستی انجام نشود، این احتمال وجود دارد که صدای گیربکس بیشتر شده و حتی به داخل کابین راه پیدا کند. این موضوع می‌تواند در رانندگی‌های طولانی مدت اذیت کننده باشد.

خرید واشر کارتل جعبه‌دنده در کنار فیلتر گیربکس

نکته‌ای که درباره تعویض فیلتر گیربکس تویوتا وجود دارد این است که این فیلتر در داخل سینی گیربکس قرار دارد. در گذر زمان ممکن است واشری که میان این سینی یا همان کارتل و پوسته گیربکس قرار دارد، آسیب ببیند و ماشین دچار روغن‌ریزی شود. به همین خاطر، اگر از سلامت واشر کارتل گیربکس تویوتای خود اطمینان ندارید، پیشنهاد می‌کنیم که آن را هم در کنار فیلتر گیربکس تعویض کنید.

 

قیمت فیلتر گیربکس تویوتا اصلی

بدیهی است که صافی گیربکس اصلی تویوتا قیمت بیشتری نسبت به نمونه‌های تقلبی دارد. اما با توجه به تنوع مدل‌های خودروهایی که در آن‌ها از فیلتر گیربکس استفاده می‌شود و عوامل دیگری مانند نوسانات ارزی به دلیل وارداتی بودن قطعات اصلی، قیمت دقیق و ثابتی را نمی‌توانیم برای این فیلترها بیان کنیم. با این حال، برای دریافت قیمت دقیق و روزانه و خرید فیلتر گیربکس تویوتا اصلی، می‌توانید با کارشناسان ما در فروشگاه بافیلتر تماس بگیرید.

برخی عوامل تاثیرگذار بر قیمت فیلتر گیربکس

عوامل مختلفی وجود دارند که باعث تفاوت قیمت صافی گیربکس تویوتا می‌شوند. به‌عنوان‌مثال، نوع خودرو یکی از مهم‌ترین این عوامل است. به این معنی که اگر خودروی شما یک تویوتای اقتصادی و نسبتا ارزان‌قیمت باشد، قیمت فیلتر گیربکس آن هم به مراتب کمتر خواهد بود. به‌عنوان‌مثال، قیمت صافی جعبه‌دنده تویوتا کرولا کمتر از پرادو و لندکروز است.

فروش فیلتر گیربکس تویوتا در فروشگاه اینترنتی بافیلتر

عوامل مختلفی دست به دست هم داده‌اند تا ما، یعنی فروشگاه بافیلتر به عنوان بهترین و بزرگ‌ترین تامین کننده لوازم یدکی اورجینال شناخته شویم. یکی از این عوامل، تضمین قیمت است. تمام قطعات و لوازم از جمله فیلتر گیربکس تویوتا که در مجموعه ما ارائه می‌شوند، دارای قیمت رقابتی هستند و می‌توانید قیمت محصولات ما را با فروشگاه‌های دیگر مقایسه کنید.

تضمین اصالت یکی دیگر از مزایای خرید از بافیلتر است. به این معنی که در فروشگاه ما خبری از فیلترهای تقلبی نیست و تمام محصولات با ضمانت اصلی بودن فروخته می‌شوند. همین باعث شده است که بافیلتر به محبوبیت امروزی خود دست پیدا کند.

 

همچنین شما می‌توانید در چند مرحله ساده خرید خود را از فروشگاه ما انجام دهید:

 1. پیدا کردن فیلتر گیربکس خودروی مورد نظر
 2. ایجاد حساب کاربری
 3. پرداخت هزینه کالا
 4. دریافت مرسوله در آدرس تعیین شده

بافیلتر؛ صافی گیربکس تویوتا اورجینال را از ما خریداری کنید

ما در فروشگاه اینترنتی بافیلتر تلاش می‌کنیم تا انواع فیلتر گیربکس تویوتا اصلی را برای انواع خودروهای این برند از جمله راوفور، پرادو و لندکروز با قیمت مناسب عرضه کنیم. اگر مجموع ارزش سبد خرید شما بیشتر از یک میلیون تومان باشد، سفارش شما به صورت رایگان بسته‌بندی و ارسال خواهد شد و این به عنوان یکی از مزیت‌های خرید از بافیلتر به‌شمار می‌رود.

 

تا
تومان
از
تومان
 • مشاهده بر اساس :